Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan'ın Girdiği Marketin Müdürü Konuştu

Erdoğan'ın Girdiği Marketin Müdürü Konuştu

Fatih UZUN
15.05.2014 - 18:58

Erdoğan'ın Girdiği Marketin Müdürü Konuştu

Başbakan Erdoğan'ın Soma'da protesto gösterileri şiddetlenince girmek zorunda kaldığı marketin müdürü, 'Kapının önünde durup ayrıldılar.' dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Soma Belediyesi’nde yaptığı açıklama sonrası dışarıda bekleyen kişilerce protesto edilmesi sonrası o bölgede bulunan bir markete yönelmişti.

'ZAVALLI KORKMUŞ'

Erdoğan ve beraberindekilerin yöneldiği marketin bağlı bulunduğu Yeşil Portakal A.Ş.’nin Genel Müdürü Hakan Dağhan, Hürriyet’e konuştu. Dağhan, olayın olduğu sırada kendisinin Akhisar’daki mağazada olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Sayın Başbakan ve beraberindekiler önce bizim markete doğru yöneldikleri görülüyor. Marketin manav reyonlarının olduğu yerde 15 saniye kadar durulduktan sonra geri dönülüyor. Durdukları nokta marketin giriş kısmı. Başbakan, kapıdan içeri ayağını dahi atmıyor. Neden oraya yönelindi, neden geri döndüler hiçbir anlam veremedik. O kargaşa anında bizim, manav reyonlarına bakan bir arkadaşımız da ezilme tehlikesi yaşamış. Zavallı korkmuş o da. Başbakan ve etrafında korumaları görünce…”

'MAĞAZADA KAMERA SİSTEMİMİZ VAR AMA...'

Dağhan, konuşmasının devamında 'Bizim mağazada kamera sistemimiz var. Ancak dışarıda yaşanan olay anını net gösteren bir kayıt yok. Dükkânın içini gösteren bir kameramız var. Bizdeki kaydı biz izledik. Bizdeki kamera dışarıdaki kişileri üstten görüyor. Görüntülerde, yukarıdan bakıldığında orda 50 kişilik bir grup bir yöne doğru hareket ediyor ve aynı yönden geri dönüyor. Görüntü yukarıdan gösteriyor. Orda ne oldu ne bitti, biri bir şey mi söyledi… Orda birinin dikkatini bir şey mi çekti biz de anlamadık. O anda, başbakanın etrafında tam bir etten duvar örüldüğü için ne olduğu da net görülemiyor. Çünkü hem önde hem yanda 4-5 kişi var. O anda orada ne olduğunu görebilmek için herhalde omuz hizasında olmak gerekir' dedi.

'KAMERA KAYITLARI ALINMADI'

Hakan Dağhan, kamera kayıtlarının kendilerinde olduğunu, herhangi bir kurumdan kendilerinden kayıtların istenmesinin söz konusu olmadığını söyledi. Dağhan, 'Böyle bir talep olursa benim haberimin olmaması imkânsız. Gelselerdi herhalde resmi bir yazı ile talep ederlerdi' dedi.

  • sondakika.com
Kaynak: http://www.sondakika.com/haber/haber-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0