Erbakan Vakfı İstedi, Valilik İzni Kaldırdı: 'Genç Bi Şenlik' Başlamasına Bir Gün Kala İptal Edildi

 > 
231PAYLAŞIM

Bu yıl üçüncüsü yapılması planlanan ve Modüler Sanat ile Koşanadam Organizasyon’un düzenlediği 'Genç Bi Şenlik', Erbakan Vakfı Gençlik Kolları'nın şikayetleri sonucunda İstanbul Valiliği tarafından şenliğe bir gün kala iptal edildi. Alkol ve tütün satışının yapılmadığı, 21 yaş üstünün katılamadığı ve velilerin alınmadığı etkinliğin iptali için Erbakan Vakfı son bir haftadır sosyal medyadan kampanya yürütüyordu. 

Erbakan Vakfı Gençlik Kolları Twitter hesaplarından şenliğin iptal edilmesi için İçişleri Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na başvurduğunu duyurmuştu.

Erbakan Vakfı sosyal medyadan başlattığı kampanyada alkol ve tütün ürünleri satılmamasına rağmen şenliğin gençleri alkole özendirdiğini iddia ediyordu.

Vakfın yürüttüğü kampanya ve başvuruların sonucunda 20 Ocak tarihinde yapılması planlanan şenlik, İstanbul Valiliği tarafından bir gün kala iptal edildi.

Ülker Sports Arena’da yapılması planlanan şenliğin iptalinin ardından vakıf, Twitter hesabından 'Kamuoyunun dikkatine' başlıklı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "20 Ocak 2018 Cumartesi yapılması planlanan, gençliğimizin sağlığını ve ahlakını tehdit eden 'Genç Bi Şenlik' etkinliği, İstanbul Valiliği tarafından iptal edilmiştir. Erbakan Vakfı Genel Merkez Gençlik Kolları'nın öncülüğünde yapılan kamuoyu çalışmalarının maksadı hasıl olmuştur." denildi.

Genç Bi Şenlik'in organizasyon komitesi de şenliğin iptal edildiğini doğruladı👇

'Biz gençleri müzikten başka bir şeye özendirmedik' diyen organizasyon komitesi bilet bedellerinin de ödeneceğini belirtti.

Şenliğin iptal edilmesi ise sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir