Ensar Vakfı Başkanı: '600 Yıllık Ceza Bile Az, Bu Kişi İdam Edilmeli'

 > 
64PAYLAŞIM

Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Karaman'da yaşanan skandalla ilgili yaptığı açıklamada, "Böyle bir durumda bile hala bu işi örtbas ettiğimiz ile ilgili bir durum var. Bir yere kaçtığımız yok. Dava sürecini takip edeceğiz. Benim inancıma göre, bu 600 yıllık ceza bile az, bu kişinin idam edilmesi gerekir" dedi.

Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Karaman'da yaşanan çocuk istismarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sosyal Medya Karaman'daki Tecavüz Rezaletini #StopChildRapelnTurkey ile Dünyaya Duyurdu - onedio.com
Sosyal Medya Karaman'daki Tecavüz Rezaletini #StopChildRapelnTurkey ile Dünyaya Duyurdu - onedio.com

Dilberoğlu, şunları söyledi:

"Böyle bir durumda bile hala bu işi örtbas ettiğimiz ile ilgili bir durum var. Bir yere kaçtığımız yok. Varsa bir suçumuz bununla ilgili her şeyi yapmaya hazırız. Toplumun yüreğine umarım su serpilir. Dava sürecini takip edeceğiz. Hak ettiği cezayı umarım bu kişi alır. Medyadan takip ettiğim kadarı ile 600 yıllık bir ceza isteniyor. Benim inancıma göre, bu 600 yıllık ceza bile az, bu kişinin idam edilmesi gerekir.

Mağdur ailelerin de avukatlığını almaya gayret ederek onlara psikolojik destek vererek dava sürecini takip edeceğiz. İnşallah dava süreci uzun sürmez bir an önce adalet yerini bulur. 

Anti parantez olarak bunu da vurgulamak isterim. Yurt değil, şube merkezimiz açık. Çocuklarımız var. Gidiyorlar, geliyorlar sürekli bir şeyi göstermiyor. Üniversite, ortaokul öğrencilerimiz de var. 

Bir yere kaçtığımız yok. Varsa bir suçumuz bununla ilgili her şeyi yapmaya hazırız. Toplumun yüreğine umarım su serpilir."

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir