En İyi Vine ve Instagram Videosu Nasıl Çekilir?

 > 
4PAYLAŞIM

En İyi Vine ve Instagram Videosu Nasıl Çekilir?

Vine ve Instagram videoları sosyal medyanın 2014 trendleri arasında. Herkes Vine ve Instagram’da aktif olmaya çalışıyor ancak tam olarak nasıl yapılacağı konusunda sıkıntı yaşayanlar da oldukça fazla.

Öncelikle kaliteli bir video hazırlamadan önce biraz diğer videolardan ilham almalısınız. Ne kadar çok video izlerseniz o kadar daha iyi içerikler üreteceksinizdir. İlhamı aldınız, peki ya sonra? Kendinize bir template hazırlayın, gerekirse kağıt kalemi elinize alıp çekeceğiniz videoyu kurgulayın. 6,5 saniyelik bir video olması önemli değil. Ne çekeceğinizi, nasıl çekeceğinizi baştan sona iyice kurgulamalısınız.

İkinci adımda ise bir tripod ayarlamalısınız. Fikriniz ne kadar güzel olursa olsun titreyerek çekilmiş bir videoyu kimse izlemek istemeyecektir. 6,5 saniye oldukça değerli bir zaman sosyal medyada. Özellikle Vine’da arka arkaya çekimler yapacağınızdan ötürü farklı kareleri çekmek yerine aynı karede aynı çerçeve içerisine odaklanmanız gerekecek. Videoda her santimlik kaymalar çok fazla belli olacaktır. Çekimi yapacağınız alet sabit olmalı.

Çekime başlamadan önce ışığınızı iyice ayarlamalı, deneme çekimleri yapmalısınız. İlk denemede çok iyi bir büyük ihtimalle çıkmayacaktır, tekrar tekrar çekim yaparken yine aynı ortamı sağlayabilmeniz gerekecek. Ona göre hazırlıklarınızı yapmalısınız. Çekimi yapacağınız alanda parazit sesler olmamalı. Çekime başlamadan önce çevrenizdeki gürültüyü yalıtmanız gerekmekte. Eğer bunu sağlayamıyorsanız çekimi yapmanızın ardından videonuzu bilgisayar ortamına alıp, arkaplandaki sesleri temizleyip paylaşmanız daha sağlıklı olacaktır.

sosyalmedya-tr.com

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir