Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

El Bâb'da Bir Günde 16 Şehit...

 > -

TSK'dan Fırat Kalkanı'na ilişkin dün yapılan iki açıklamaya göre 14 asker şehit olmuştu. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın bugün Meclis'te yaptığı açıklamaya göre şehit sayısı 16'ya yükseldi. Böylelikle harekâtta geride kalan 121 günde 37 şehit verildi...

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, TBMM Genel Kurulu'nda Fırat Kalkanı harekâtı ile ilgili bilgi verdi.

Bakan Işık, El Bâb'da şehit olan askerlerin sayısının 16'ya yükseldiğini açıkladı.

Her Biri Arkasında Yarım Kalan Bir Hikâye Bıraktı: El Bâb'da Şehit Olan Askerlerimiz... - onedio.com
Her Biri Arkasında Yarım Kalan Bir Hikâye Bıraktı: El Bâb'da Şehit Olan Askerlerimiz... - onedio.com

Ne olmuştu?

TSK tarafından yapılan dün yapılan açıklamada El Bâb'da IŞİD'in bombalı araçlarla yaptığı 3 ayrı saldırıda 10 askerin şehit olduğu, 6'sı ağır 18 askerin yaralandığı belirtilmişti. 138 IŞİD militanının da öldürüldüğü ifade edilmişti. 

Sabah saatlerinde de 4 asker şehit olmuştu. 

Dünkü saldırılarda toplam 14 askerin şehit olduğu, 33 askerin de yaralandığı belirtilmişti.

TSK akşam saatlerinde şu açıklamayı yapmıştı:

"Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile El Bab’ın ele geçirilmesine yönelik ileri harekâta devamla, Bab-Halep yolunda tam kontrol sağlanmıştır.

Hava harekâtları, bölgedeki topçu birliklerimiz ve diğer ateş destek vasıtalarımız ile El Bab bölgesinde tespit edilen DEAŞ terör örgütüne ait hedefler yoğun olarak ateş altına alınmaya devam etmektedir.

IŞİD'e ait aracın vurulma görüntüleri

TSK bugün El Bab bölgesinde savaş uçakları tarafından vurulan IŞİD'e ait silahlı aracın görüntülerini yayınladı.

TSK'nın açıklaması şöyle devam etmişti:

Şu ana kadar topçu birliklerimiz ve diğer ateş destek vasıtalarımız ile;

  • 3 adet ZSU-23 Silah monteli Pikap aracı,

  • 2 adet DOÇKA monteli Pikap aracı,

  • 3 adet Ağır Makinalı Tüfek monteli Pikap aracı ateş altına alınarak imha edilmiştir.

Hava Kuvvetlerimize ait savaş uçaklarınca yapılan hava taarruzları sonucunda 67 hedef vurularak imha edilmiş; ayrıca ateş destek vasıtalarımızla açılan ateşlerle çok sayıda DEAŞ hedefi etkisiz hale getirilmiştir. Açılan ateşler ve meydana gelen çatışmalar sonucunda 138 DEAŞ teröristi etkisiz hale getirilmiştir.

Çok sayıda teröristin yaralı olduğu ve bulundukları alanlardan tahliyelerinin, yoğun ateş altında olmaları nedeniyle gerçekleştirilemediği de telsiz konuşmalarından öğrenilmiştir.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında kuşatılmış olan El Bab meskun mahallinin kontrol edilmesine yönelik harekat devam etmektedir.

Öğleden sonra 3 ayrı bölgede bombalı araçlarla yapılan intihar saldırıları sonucunda TSK unsurlarımızdan toplam 10 Kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, ilk tespitlere göre 6’sı ağır olmak üzere 18 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılara bölgedeki hastanelerde müdahale edilmektedir.

Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK personeline ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

Üst üste gelen acı haberlere sosyal medyada tepki gösterilmişti

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir