Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eğer Köpeğinizin Cinsi Bunlardan Biriyse Çok Önemli Bir Tehlike Sizi Bekliyor Olabilir!

151PAYLAŞIM

Köpeğin var mı? Veya almayı mı düşünüyorsun? O zaman İngiltere Veterinerler Derneği'nin uyarısına kulak ver! Çünkü veterinerler: "Almadan önce 2 kere düşünün. Tipine aldandığınız köpeklerin ciddi sağlık sorunları olabilir." diyor. Şok etkisi yaratacak uyarının detayları için...👇🏼

Kaynak: http://www.iflscience.com/plants-and-ani...

Pug ve Fransız Bulldog cinsi köpeklerin tercih edilme sebepleri, sevimli görünüşlerinin yanında ünlülerin yarattığı etkiler ve sosyal medya oluyor!

671 veterinere anket yapıldı. Sonuç: Önlerine getirilen bu ırktaki köpeklerin sayısında keskin bir artış var! Bu artışın sebepleri arasında sahiplerin idolü ünlülerin ve sosyal medyanın etkisi olduğu söyleniyor. 

Ama asıl soru: Evlat edinmeden önce onları gerçekten tanıdığınızı düşünüyor musunuz?

Aslında insanoğluna "Ay ne tatlı!" dedirten çıkık gözleri, küçük burunları ve buruşuk suratları sandığınız kadar masum değil!

Bu sevimli görünüşlerinin altında sizi bir yaşınıza daha sokacak sağlık problemleri yatıyor.

'Brakisefal' (kısa kafalı) olarak adlandırılan köpekler küçük burunlarından dolayı nefes almayla ilgili anormallikler yaşıyor.

Yüzlerindeki buruşukluklar bizlere "Ay ne ponçik!" dedirtse de o buruşukluklar yoluyla iltihap kapıyorlar!😞

Gözlerinin dışa çıkık olması ise bizlere sevimli görünse de onlar için oldukça tehlikeli göz yaralarına sebep oluyor.

Bu canlıları sahiplenen insan sayısı arttıkça veterinerler #breedtobreathe adında bir farkındalık çalışması başlattı.

Sahiplerin %75'i duyunca şok olacak kadar köpeklerini tanımıyorken; sadece %10'u canlıların doğalarından gelen sağlık sorunlarının farkında!

Bu sevimli canlıların iyiliği için farkında olalım, farkındalığı yayalım!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
penguen-geri-dondu

çok tatlışlar yaaa

kiymetlimis

yani bu durumda yapılması önerilen şey bu iki köpek türünün soyları tükenip artık var olmayana kadar almamak mı? çok olmaları daha mı çok çekilen acı demek. bu durumda dogo argentinolar sağır, alman kurtlarıda kalça çıkığından muzdarip onlar da acı içinde danualar kalp hastası labradorlar fazla kilo alabilir. Hepsinin acısına bir son verelim

maca_as

tabii ki de hayır. eğer kişi hayvanı alıp beslemek istiyorsa tabii ki de alabilir. Ama onun ihtiyaçlarına karşılık verebilecek düzeyde maddi, manevi değerlere, özellikle özveriye ve zekaya sahip olması gerekli. zaten kedi/köpek halıya s*çtı diye kış ayında balkona kapatan, köpek havlıyor uyutmuyor diye sokağa atan gerzeklerle dolu ortalık.

kiymetlimis

dediğin durum bütün köpek türleri için geçerli sadece bu ikisi için değil. hangi türden alacaksan ön araştırmasını yaparsın. içerikte sadece ikisinden bahsettiği için yarım yamalak taraflı bir şey olmuş ne demeye çalışıyorlardı ise bana tam hissettiremediler

maca_as

sadece köpekler için değil tüm hayvanlar için geçerli aslında. muhabbet kuşu, kedi, kaplumbağa vs. hepsini araştırarak eve almak gerekli. mynetten devşirme editör olunca ne yazık ki böyle oluyor. eksik bilgi, yanlış çeviri vs.

hobar

Farklı türlerin çiftleşmesi ve bazı ortaya çıkan bazı anormallikler ile insan eliyle türetilmiş köpekler bunlar. Neslinin tükenmesi pek bir kayıp olmaz.

elif-dicle-eser

aaaynen öyle ve zaten sahiplenmeliler de, eğer iki gün sonra atacaksan sokağa hiç uğraşma, kapının önüne iki kap koy bir yararın dokunsun en azından.

maca_as

Editör mynetten devşirme sanırım. "Malca başlık atma" konusunda ihtisas sahibi oradakiler. Ve tabii ki de "satın alma sahiplen ulan kürek kafalı!" İki gün sonra zaten sıkılıp sokağa bırakacaksın hayvanı. Bari sokak köpekleri için kullan o parayı. En az 200kg mama alınır o paraya.

melisodair

yani sırf sosyal medyada beğendiğiniz ünlüleri bu köpekler ile görüyorsunuz diye zavallı hayvanları bilinçsizce beslemeye kalkmayın bırakın bilinçli olanlar beslesin.

Görüş Bildir