Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Cizre'de Operasyonlar Sona Erdi, Sokağa Çıkma Yasağı Bir Müddet Daha Sürecek'

 > 
107PAYLAŞIM

İçişleri Bakanı Efkan Ala Cizre'de 'operasyonel faaliyetlerin sona erdiğini' açıkladı. Ala, 'Sokağa çıkma yasağı bir müddet daha devam edecek' dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 14 Aralık'tan beri sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cizre'de 'operasyonel faaliyetlerin' sona erdiğini açıkladı. Sokağa çıkma yasağının bir müddet daha devam edeceğini açıklayan Ala 'Tuzaklamalar, bilinmeyen bölgelerde insanlara zarar verebilecek mayınlamalar olabilir' dedi.

'Arama tarama faaliyetleri devam edecek'

Efkan Ala'nın gazetecilere yaptığı açıklama şöyle:

"Bugün operasyonlar biraz önce bitti, Cizre'de operasyonlar çok başarılı bir biçimde sona erdi. Ama bundan sonra yine arama tarama faaliyetleri devam edecek. Sokağa çıkma yasakları bir müddet daha Silopi'de olduğu gibi devam ettirilecek. Çünkü tuzaklamalar var, bilinmeyen bazı bölgelerde insanlarımıza zarar verebilecek mayınlamalar olabilir. Yine çukurların kapatılması, bariyerlerin kaldırılması biraz zaman alabilir. Ancak bugün öğle itibarıyla tamamen alandan bu meseleler bertaraf edilmiş yani teröristler ve alana hakimiyet kurulmuştur. 

Dediğim gibi arama, tarama faaliyetlerinin devam edebilmesi için ve vatandaşlarımızın Cizre'ye girdiklerinde zarar gelmemesini sağlayıcı tedbirlerin tam olarak alınması için biraz daha sokağa çıkma yasağı devam edecek. Operasyonel faaliyetler bugün öğle itibarıyla sona erdi.

Ajanslar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir