Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın Hakimi Olabilecek misin?

168PAYLAŞIM

Dünyada ekstrem bir durum meydana geldi ve dünya üzerindeki tüm toprakların hakimi 3 ülke kuruldu. Bu ülkelerden birinin başına da insanların seçimiyle sen getirildin. Dünyadaki tüm topraklara sahip olmak için diğer ülkelerle savaşmak zorunda bırakıldın. Bakalım kararlarınla dünyanın tek hakimi olabilecek misin?

1. Halkın senden bu savaşa katılıp katılmayacağını, gerçekten senin ne düşündüğünü sordu. Onlara ne cevap vereceksin?

Ülkenin çoğunluğunun kararına saygı duyduğumu ve savaşa katılacağımı söylerim.
Savaşın hiçbir şeyi çözmeyeceğini, savaşmadan anlaşmalarla bu işi halledebileceğimi söylerim.

Halk bu açıklamandan hiç tatmin olmadı. Başlarında savaşçı bir lider görmek istediklerini söylediler. Kararın ne?

Dediğim gibi barışçıl yollarla çözülemeyecek bir şey yok.
Halkımın istediği olur deyip savaşa katılırım.

2. Savaşa başlamadan önce bir takım kararlar vermen gerekiyor. Önceliğin ne?

Yakınındaki ülkeyle savaşmak.
Düşmanlar hakkında istihbarat toplamak.

3. İstihbarat sonuçlarına göre Doğu'daki ülke senin askeri gücüne karşı zayıf. Kuzey ve Güney Amerika'yı kapsayan ülke ise sana göre biraz daha üstün askeri güce sahip. Hangisine saldırmayı düşünüyorsun?

Amerika kıtasındaki ülkeye saldırma kararı alırım.
Önce Doğu'daki ülkeye saldırırım.

4. Kararını kamuoyuna bildirdin. Askeri plan yapma vakti. Ne yapacaksın?

Kara ağırlıklı saldırı yapılmasını söylerim.
Keşif uçaklarıyla bölgeyi tarayıp ondan sonra karar veririm.

Komutanların bölgenin kara ağırlıklı saldırı için riskli olabileceğini söylediler. Ne yapacaksın?

Karadan devam edeceğim.
Hava destekli keşif yaptıktan kesin kararımı veririm.

5. Keşif raporlarına göre ülkenin Güney tarafı diğer bölgelere göre daha savunmasız. Oraya en rahat giriş deniz yoluyla sağlanıyor. Nasıl yapacaksın?

Uçakların gözlemciliğinde gemilerle askerleri gönderirim.
Kuzey ve Güney'den aynı anda saldırırım.
Tüm ordu gücümü Doğu tarafında kullanır, tüm hattı ele geçirerek devam ederim.

6. Askerleri gönderdin. Teknolojik ve askeri açıdan senden zayıf olan Doğu ülkesini 2 ay gibi kısa bir sürede tamamen ele geçirmeyi başardın. Bu arada Batı'daki ülke, senin savaş sonrası zayıflayacağını düşünüp ülkene karşı operasyon başlattı. Halkına açıklaman ne olacak?

"Savaş sonrası kaybettiğimiz askeri gücümüzü yeniden toplamaya çalışacağız. O sırada gelen tüm saldırılara da gereken şekilde karşılık vereceğiz. "
"Ey Batı ülkesi! Sen kimsin ya!!!"

7. Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarını kapsayan ülkende 1 sene geçti. Çeşitli reformlar ve hareketlerle Doğu ülkesinin halkını da kendine bağlamayı başardın. Şimdiki planın ne?

Halka artık savaşın gerekli olmadığını, böyle barış içinde yaşayabileceğimizi söylerim.
Batı'daki ülke daha fazla tehdit oluşturmadan onlara karşı operasyon başlatırım.

8. Batı'daki ülkeye ulaşım hava ve deniz yoluyla sağlanıyor. Buna uygun planları komutanların sana sundular. Hangisini seçeceksin?

Uçaklarla askerleri götürüp paraşütle işaretli alana bırakmak. Daha sonra gemilerle gelen destekle önceki askerlere ek güç sağlamak.
Gemi filolarıyla askerleri ülkeye sokmak ve savaş esnasında uçaklarla havadan destek vermek.

Askerleri paraşütlerle bölgeye gönderdin. Askerler oraya ulaştığında kötü bir sürprizle karşılaştılar. Denizden destek gecikince de ilk taarruzda yenilgi kaçınılmaz oldu. Şimdiki planın ne?

Aynı şekilde ikinci saldırı dalgasını düzenlerim.
Denizdeki birliklere çıkartmaya devam etmelerini söylerim.

9. Askerlerin ülkeye ulaştı. İlk aşamada zorlansalar da gelen hava desteği sayesinde başarılı oldular. Sahil kesimini kontrolün altına aldın. Şimdi ne yapacaksın?

Askerlerin önemli kontrol noktalarını ele geçirmesini, havadan ve denizden gelen takviye destekle devam ediceğimizi söylerim.
Askerlere iki kanada ayrılıp içerilere doğru üstünlük kurarak gitmelerini söylerim.

10. Tarihin gördüğü en korkunç savaşlardan biri yaşanırken savaşı kazanmak için bir karar vermen gerekti. Ne yapacaksın?

Son toprağı ele geçirene kadar savaş!
Karşı taraftan yakaladığın asker ve komutanları cezalandır!

Her kuşun eti yenmez!

Hiçbir araştırma yapmadan askeri hareket düzenlemen senin için pahalıya mal oldu!

Yenilgi!

Teknolojik yeterlilik sağlayamadın ve planladığın saldırılar sonucuna ulaşmadı. Sonuç olarak savaşı kaybettin!

Zayiat!

Askerlerin karadan ilerlerken karşı ülkeden gelen saldırılarla ordun gitgide zayıfladı ve savaşı kaybetmeden kaçınılmaz oldu!

Asker gücün bölündü!

Ordunu bölmen asker gücü olarak her iki tarafta da zayıflamana neden oldu ve karşı tarafın iyi koordine olmasıyla birlikte bu savaşı kaybettin!

O işler öyle değil!

Gözü dönmüş halk daha fazla toprak istemeye başladı. Sen barışa yönelik konuşmalar yapsan da halk bunu kabul etmedi ve başa onların isteklerini karşılayacak biri geldi.

Aynı şekilde yenilgi!

Koordinasyon eksikliği var birazcık buna çalış!

Dertler derya olmuş, sense bir sandal!

Denizden gitme planın başta işe yarıyor gibiydi fakat eksik ordu gücünden ötürü büyük kayıplar verdin!

Askeri gücün bölündü!

Askerlerini tanımadığın bir bölgede ayırmaya kalkarsan yenilgi kaçınılmaz olur. Karşı taraf böyle yapacağını tahmin edip gerekli tedbirleri almıştı ve sonuç olarak kaybettin!

Acımasızsın!

Yaptığın cezalandırmalar karşı tarafı çok fena şekilde kışkırttı ve nükleer silahlarla karşılık verdiler. Ortada ne savaşacak toprak kaldı, ne de sağlıklı insan.

Halk tam bir pislik çıktı Rıza Baba!

Senin barışçıl çözüm önerilerine rağmen halk ille de savaş istiyoruz diye tutturdu. Onların istedikleri başkanın aslında sen olmadığını görünce de tahttan indirildin.

Dünyanın Hakimisin!

Tebrikler! Çok acımasız ve kötü yollarla da olsa dünyayı ele geçirmeyi başardın. Senin adın, seni istemeyen azınlık kesim tarafından "Kanlı Kral" olarak sonsuza kadar hatırlanacak. Seni sevenler ise onlara bu günleri gösterdiğin için sana minnettarlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
akat-basaran

Bu testi yapan her kimse seçme ve seçilme hakkı tamamen elinden alınmalı. Halkın, en azılı insanların bile savaş için bu kadar istekli olmayacağı gerçekliğini fark edemiyorsa bu adamın vereceği oydan zerre fayda gelmez.

tahayagiz-bacak

Tebrikler! Çok acımasız ve kötü yollarla da olsa dünyayı ele geçirmeyi başardın. Senin adın, seni istemeyen azınlık kesim tarafından "Kanlı Kral" olarak sonsuza kadar hatırlanacak. Seni sevenler ise onlara bu günleri gösterdiğin için sana minnettarlar. benim işim bu HÜKÜMDARLIK

kandes22

dünya benimmm

harry-potter-

Dünyanın Hakimisin! Dünyanın Hakimisin! Tebrikler! Çok acımasız ve kötü yollarla da olsa dünyayı ele geçirmeyi başardın. Senin adın, seni istemeyen azınlık kesim tarafından "Kanlı Kral" olarak sonsuza kadar hatırlanacak. Seni sevenler ise onlara bu günleri gösterdiğin için sana minnettarlar.

Gizli Kullanıcı

böyle bir test ile savaş seviciliği yapmak yakışmıyor...

Görüş Bildir