Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın Cennet Köşesi ve Hırvatistan'ın Gözbebeği Olan Kasaba: Rovinj

92PAYLAŞIM

Hırvatistan, Avrupa'nın en güzel ülkelerinden bir tanesi. Ülke, başta Dalmaçya Kıyıları olmak üzere birçok ulusal parka, doğa harikasına, birbirinden güzel ve rengarenk Orta Çağ şehirlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Eşsiz Dalmaçya Kıyıları'na merhaba deyin

Hırvatistan dünyanın en çok adaya sahip ülkelerinden biridir. Ülkenin sahip olduğu Dalmaçya kıyıları boyunca 718 ada, 389 adacık ve 78 resif bulunmaktadır. İşte bu doğa harikaları Hırvatistan’ı dünyanın cennet köşelerinden biri haline getirmektedir.

Yarımada içinde yarımada: Rovinj

Hırvatistan’ın kuzeyine doğru çıktıkça Dalmaçya Kıyıları'nın sonunda büyük bir yarım ada başlar. Istra adındaki bu yarımada irili ufaklı birçok kasabaya ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin en büyük şehri olan Rijeka ile başlayan yarımadada Opatija, Bale, Pazin, Poreç, Pula, Vodnjan gibi çok güzel kasabalar bulunmaktadır. Ama bir tanesi var ki onu anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalmaktadır. İşte bu cennet kasabanın adı: Rovinj

Balbi Kapısı (Balbi's Arch)

Kasabanın girişinde bulunan Balbi Kapısı M.S 7.yy'da inşa edilmiştir. Bu ihtişamlı kapıdan Rovinj'in daracık sokaklarını gezmeye başlayabilirsiniz.

Daracık sokaklarda kasabanın atmosferini hissedin

Istra yarımadasının batısında yine bir yarımada şekli ile denize doğru uzanan Rovinj, rengarenk taş evleri, daracık sokakları ile size mistik bir yolculuk sunmakta.

Rengarenk kapılar ve pervazlarla dolu daracık sokaklarda kaybolun

Kasabanın en güzel özelliklerinden biri halen eski ve bakir halini koruyabilmesi.

Martı ve deniz sesleri arasında kasabayı keşfedin

Bir diğer güzel tarafı da denizin ve martıların sesini dinleyebileceğiniz bir sakinlik abidesi olması.

Huzur dolu sokaklarda yürüyüşe devam

Rovinj'de irili ufaklı birçok restoran ve kafe de bulunmaktadır. Yürüyüş sırasında kısa molalar vererek içeceklerinizi yudumlayıp, lezzet dolu deniz ürünlerine en taze biçimde ulaşabilirsiniz.

Fotoğrafçılar için muazzam bir kasaba

Rovinj'de dolaşırken kaybolmanız çok normal. Bu yüzden anın tadını çıkarın ve kadrajlarınızı rengarenk kapı ve pervazlara doğru çevirin.

Zirvedeki Aziz Euphemia Kilisesi'ni ziyaret edin

Rovinj koni gibi aşağıdan yukarıya uzanan bir kasaba. Bu yüzden kasabayı gezerken sürekli yokuşlardan çıkıp inmek zorundasınız. Kasabanın en tepesinde bulunan ve kasabanın simgesi olan Aziz Euphemia (The Church of St. Euphemia) Kilisesi tüm ihtişamı ile ziyaretçilerini karşılamaktadır.

Rengarenk kapılar ve pervazlarla dolu bir kasaba

Kasabanın rengarenk görünmesini sağlayan bu kapı ve pervazlar fotoğraflanmaya ve "neden bizim kasabalarımızda da bunlardan yapılmıyor" diye hayıflanmaya değer.

Hediyelik eşyalar için Ponte Meydanı'na uğrayın

Rovinj'in girişinde bulunan Ponte Meydanı ziyaretçilerine alışveriş yapabilmeleri için birçok alternatif sunmakta.

Kasabanın en renkli caddesi: Pietra Ive

Pietra Ive Caddesi Rovinj'de nadir bulunan en geniş ve uzun caddelerden biri. Ayrıca zaten renk cümbüşü içinde olan kasabanın da en renkli caddelerinden biri.

Sokaklarda tura devam

Muhteşem manzaranın tadını çıkarın

Veee bir veda zamanı daha...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
coyacamaqueen

bizim tarlabaşına benziyo

kayzer-soze

Bu Gılışdar millette yurtdışına çıkacak hal mi bıraktı Dolar olmuş 3,80 Euro olmuş 4,20 yiter ya bu CEHAPE den çektiğimiz.

Görüş Bildir