Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünden Bugüne Değişimin İsmi Olmuş Hande Yener'in Sizi Hayretlere Düşürecek Stil Evrimini İnceliyoruz!

43PAYLAŞIM

2000 yılında çıkardığı ilk albümünden bu yana Türkçe pop müziğe onlarca hit parçayla izlerle bırakan Hande Yener, müziği kadar sürekli değiştirdiği tarzıyla da gündemden düşmeyen bir isim. 

Her albümüyle saçı ve kıyafetlerini baştan ayağa yenileyen Hande Yener'in 2000 yılından bu yana geçirdiği stil evrimine biraz yakından bakalım...

1. 2000 yılında ilk albümünü çıkardığında müziğe de hayatımıza da bu görüntüsüyle girmişti Hande Yener. O yıllarda hem doğal hem de çıtı pıtı bir genç kız henüz.

2000 yılında çıkardığı ilk albümü Senden İbaret ile müzik dünyasına iddialı bir giriş yapan ve şarkılarıyla zamana damgasını vuran Hande Yener, döneminin modasına uygun kıyafetleriyle boy gösteriyordu. Örgülü ve perçemli saçlarıyla da tam bir liseli kız profili çiziyordu.

2. İki yıl aradan sonra çıkardığı Sen Yoluna Ben Yoluma albümünde ise tarzında büyük değişiklikler yapmamış olsa da azıcık kısalttığı saçlarının rengini açtırmış, kıyafetlerini biraz daha ciddileştirmişti.

3. Dönemin modası incecik kaşları ve röfleli saçlarıyla tarzından çok şarkılarını konuşturduğu dönemlerdi bu dönemler Hande Yener için.

Nitekim bu bir süre daha böyle devam edecekti...

4. Büyük bir başarı yakalayan albümü Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor çıktığında yıl 2004'tü, Hande ise daha olgun bir tarza geçiş yapmaya başlamıştı bile.

Bu albümle Hande Yener; müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştırırken tarzında da yine ufak ama etkili değişimlerle daha ciddi bir tavra büründü. Röflelerini sıklaştırdığı saçına küt biçimli bir kahkül kestiren Hande, albüm öncesinde de yaptığı sıkı rejimle kilo vermişti ve o yılın sonlarında da memelerini dikleştirmek için estetik ameliyat olmuştu.

5. Kısacası adım adım alımlı bir kadına dönüşen Hande, 2006 yılına gelindiğinde hem müzik tarzını hem de baştan aşağı kendi tarzını yeniledi.

Apayrı albümüyle saçlarını kısaltıp koyu kahveye boyatan Hande, giydiği kıyafetlerle de yeniliklere doğru adım attı. Baştan ayağı bambaşka bir Hande Yener yaratmıştı.

6. 2007 yılında çıkardığı Nasıl Delirdim albümüyle bu kez oldukça radikal bir değişimle karşımıza çıktı. Hem müziğinin tarzını hem de kendi stilini değiştirerek bu yıldan sonra ciddi değişimlere imza atacağının ilk sinyallerini vermişti.

Elektronik soundlu ikinci albümüyle müzikteki tarzını bambaşka bir yere çeken Hande Yener bu albümüyle çok sevildi, yeni tarzıyla da çokça konuşuldu. Elektronik müziğe geçişiyle kıyafetlerini de daha göze çarpan seçimlerden oluşturması da bunun en büyük etkeniydi.

7. Her albümün temasına göre kendine de bir stil yaratmayı seven Hande Yener 2008 tarihli Hipnoz albümüyle tamamen deneysel bir tarzla sahnede yerini almıştı.

Pembe saçları ve rengarenk, desen desen kıyafetleriyle Hande Yener, Hipnoz albümüyle son derece deneysel bir tarz oluşturmuştu.

8. 2009 yılına geldiğimizde Hande Yener, bu deneysel tarzlardan mümkün olduğunca uzaklaştı ve koyu renk saçları ve sade ama iddialı kıyafetleriyle son derece zarif bir görünüme kavuştu.

O yıl çıkardığı Hayrola? albümüyle daha önce de denediği ve kendisine çokça yakışan kestane tonundaki saçlarıyla, bu kez daha feminen ve iddialı kıyafetleriyle müthiş bir tarz yakaladı.

9. Yakaladığı bu elegan tarzını 2010 yılında Hande'ye Neler Oluyor albümüyle de sürdürdü.

Bu kez saçlarını asimetrik kestirmiş ve sarıya boyatmıştı. Gerek kıyafetleriyle yakaladığı stil gerekse saçlarının doğal ve modern kesimiyle bu renk Hande Yener'e oldukça yakışmıştı...

10. 2012'de çıkardığı Kraliçe albümünün adına yaraşır bir tarzla Hande Yener, belki de ilk defa marjinalliğinden ziyade şıklığı ve zarafetiyle konuşulur olmuştu.

Artık bir stil ikonuna ve trendsettera dönüşen Hande Yener; ne yapsa sokakta binlerce insanda da aynısını görür olmuştuk. Nitekim balköpüğü saçlarıyla da bu rengin epey bir yolunu açmıştı. Zarif ve iddialı kıyafetleriyle artık Hande Yener tam bir kraliçe olmuştu diyebiliriz.

11. Koyu renk saçı diğer renklerden çok daha iyi taşıyan Hande Yener, 2012 yılında da kıyafetlerinde koruduğu tarzını yeniden döndüğü koyu renk saçıyla daha gösterişli bir tarza dönüştürmüştü.

12. 2013'e geldiğimizde saçlarını upuzun soğan kabuğuna çeviren Hande'nin sade ama şık ve iddialı kıyafetleri sanırım son kez hüküm sürüyordu...

13. Zira 2014'te Mükemmel adlı albümüyle yeniden marjinal tarzlar denemeye koyuldu.

Müzik eleştirmeleri tarafından yenilikçi bir albüm olduğu düşünülen Mükemmel, Hande Yener'e müzikal anlamda başarı getirse de stili hakkında pek de olumlu şeyler söyleyemeyeceğiz. Hardal sarısı saçları ve hem albüm kapağı için hem de konserlerinde giyindiği altın sarısı, vücudunu saran kıyafetiyle cümle alemi şok etti.

14. 2015'te yine deneysel kıyafetlerle karşımıza çıkan Hande, bu kez şıklık da yakalamıştı esasında. Yeniden koyu renge döndüğü omuz boylarındaki saçlarıyla da hem asi hem de elegan bir Hande oluvermişti.

15. Yakıştı sana mor renk çok! 2016'da Hepsi Hit Vol. 1 albümü çıktığında koyu saçlarını mor balyajlarla renklendirmiş, harika seçim kıyafetleriyle de su gibi bir zarafet elde etmişti.

16. 2017'nin ilk aylarında omuz boyu koyu renk saçları ve tasarım kıyafetleriyle yeniden abartısız ve şık tarzına geri döndü.

2016'nın sonlarında estetik operasyon geçirerek yüzünü gerdiren Hande Yener, tarzıyla da yeniden yenilenerek gencecik, tazelenmiş ve şık görünümüyle eski hoşluğuna ve zarifliğine kavuştu.

17. Sonuçta bir Kraliçe kolay yetişmiyor! Müzik piyasasındaki 18 yıllık kariyeri boyunca kendisini görmediğimiz tarz kalmadı ama son haliyle kendine en çok yakışanı bulmuş gibi sanki...

Değişimlerini artık yakalayamaz olduğumuz Hande Yener, yenilikleri ve değişimleriyle sadece kendi tarzına değil pop müziğe de her daim yeni bir soluk oldu... Başarıları daim olsun! 😍😍❤❤

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
wednesday-addams

dinlediğim şarkıları vardır, onun haricinde ise gayet itici ve özenti bulduğum bir hatundur kendisi.

gokkusagisiyahi

Konuşturuyor Kraliçeliğini her seferinde. Türk pop müziğin deki gibi tekrar yapmıyor hep yenilikler katıyor. Lady gaga'ya özeniyor diyorsunuz da Hande 2006 dan beri bunları yapıyor elektronik müzik döneminde. Lady gaga'da 2008 yılında çıktı piyasaya. Hande yener Madonnaya özendiğini dile getiyor.

arifv216

şarkıların ne kadar iyiyse karakterinde o kadar kötü

gokkusagisiyahi

Buda kime göre neye göre..

arifv216

masallah her olumsuz yoruma cevap vermişsin. sen hande yenerin avukatımısın ? sanane. benim için çok kararktersiz bir kadın. senin için dünyanın en iyi insanı en karakterli kadını hatta en iyi sanatçısı olabilir. ben şarkılarını dinlerim fakat aşağılık bulurum nokta. sordugun sorunun cevabına gelincede BANA GÖRE. kapişş :)

mervearkun

Kendi yazdı heralde bunları...

hrayb-freemoon

Yerli Lady Gaga olmak istiyor

gokkusagisiyahi

Lady gaga'ya benzetmekten bıkmıcaksınız sanırım. Hande Yener 2006 yılından beri yapıyor bunları Lady gaga da 2008 de çıktı piyasaya.

wednesday-addams

o dönem lady gaga yoktu belki ama madonna vardı... 😉

Görüş Bildir