Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doksanlı Yılların Başında Ergen Olanların Bugün "Erken Boşalmasının" 3 Temel Sebebi

 > 
2.6bPAYLAŞIM

90’ların başında ergen biri olarak, çevremde bu türden bir iddiayı ispat edecek yeterli kişi sayısına sahibim ve yaptığım gizli araştırma sonucunda dehşet içerisinde gördüm ki 90’ların başında ergen olan her yüz kişiden 95’inde erken boşalma sorunu görünüyor. Bu sonucu birçok şeye bağlayabilirim; 80 darbesi sonrası yetişen apolitik gençlikten, Calimero’ya, Clemenitne’den, Tutti frutti’ye uzanan geniş bir yelpazede olayı değerlendirdim ve kendime göre bir sonuca vardım.

1. 90’ların başında ergen olanların yaşadığı erken boşalma sorununun en temelinde yatan unsur ebeveynlerin bilinçsizliği.

Bugünün ergenleri şanslı çünkü anne babaları 90’lı yılların ergenleri, kendi çektikleri sıkıntıları iyi bildiklerinden çocukları ile empati kurabiliyorlar. Mesela selamsız sabahsız dingonun ahırına girer gibi ergenin odasına dalmıyorlar. Kapı vurma adeti ebeveynler arasında yaygınlaştı. 90’ların başında annenin babanın nereden çıkacağı belli olmazdı, odanda (varsa) Penthouse’ı yere yayıp çalışmaya başlamışken, pat diye odaya birisinin dalması son derece olağandı. Hal böyle olunca 90'lar gençliği tilki uykusu uyur gibi tek kulağı kapıdayken işini görmeye çalışırdı. Bir elleri önlerinde, ayakları aniden açılmasın diye kapının altında, kulakları evin seslerine konsantre olmuş durumda mastürbasyon yapardı. E böyle olunca da, bu yüksek adrenalin seviyesi boşalmanın ortalama 1-3 dakika arasında gerçekleşmesi sonucunu doğuruyordu.

2. Gençliğin elde olmayan aceleciliği

Hakeza aynı şekilde, gecenin bir yarısı izlenen Tutti frutti’de, kırmızı noktalı filmlerde bir şeyler yapabilmek için ebeveynin uyuduğundan emin olmak, kalkarlarsa seslerini duyabilmek için yine yüksek bir konsantrasyon gerekliydi. Gördüğümüz iki memeye karşın bel suyunu (90’larda böyle denirdi) ortalığa saçabilmek için harcadıkları efor, mastürbasyonun bizatihi kendisini gölgede bırakıyordu. Mesela şöyle söyleyeyim mastürbasyon yapınca bir ergenin beyninde 100 sinir hücresi aktif oluyorsa, bu esnada ortamı kolaçan etmek ve gereken tedbirleri almak için bir asgari 10.000 sinir hücresi teyakkuza geçiyordu. Hal böyle olunca, bu gerilimi, tansiyonu kaldırmayan beyin, kalbi, vücudu korumak için boşalmanın mümkün olduğunca kısa sürede gerçekleşmesini sağlıyordu (azami 1-3 dakika arası).

3. Bizzat 90'lı yılların kendisi

Şimdi size saçma gelebilir tüm bunlar, ama zaten siz altı ay boyunca tek mastürbasyon malzemesi olarak Penthouse’dan koparılmış bir çıplak kadın resmini kullanmak zorunda olmayı da bilmiyorsunuz ki? Redtube ayrı, Youporn, Youjizz ayrı, Brazzers, Xhamsters ayrı, yahu şimdinin Milliyet galerileri bile o zamanki gençlerin elindekilerden daha iyi. Malzeme yok, tesis yok, zaman yok, kapı çalan yok, Demirel, İnönü var, eee onlar erken boşalmayacak da kim erken boşalacak?

Sonuç:

Sabah gazetesinin verdiği Şamdan ekinde, Hıncal'ın "pizzas" köşesine bakarken bir yandan ayaklarıyla kapıyı tutup, kulakları anne, babalarının ayak seslerinde mastürbasyon yapılmaya çalışılırdı. Gençlerin rekor denemeleri yaptığını duyardım, 20 saniye ile rekor Hamdi'nin elindeydi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevimsizhayalet

lezbiyen merve için cinsiyet değiştirip lezbiyen olasım var. o derece yani

gofrettin

10. madde de gözlem değil de hatunun deneyim ve tecrübelerinden kaynaklandığını anlamayacak kadar salaktık. Hee hee tamam Merve Bunlara nazaran, "virsi nifissiz sikirsin, ımı ivlinirkin bikiri kız istirsin piç" diye yorum atan üst düzey "yalaka" kardeşim, verse kimin nefessiz sikeceğini de çok iyi gördük böylece boşuna çeneni yorma :)

tripitaka

Cine 5 deki 2 dk lık gösteriyi unutmuşsun :) Bence asıl sebep o :D 2 dk işini gördün gördün yoksa yarını bekle :D

ozgurben

Hangi zamanda doğarsan doğ, erkek için masturbasyon "aceleye getirilen" bir iştir. Bir kere yenilgidir, "bu kurşunu da boşa sıktık" duygusudur. "Ben sol elimden medet umarken millet gece için rusca çalışıyor" ezikliğidir. "Bir an önce bitireyim de bedenimi toplarım yerine, yine beynim yönetsin, işim var gücüm var" çaresizliğidir. "Karıyı kızdırdık, döndü kıçını yattı, bari biteyim de kolay uyuyayım" yenilgisidir... iki alternatif düşünün; güzel bir kadının olgun dudakları mı değsin istersiniz en hassas yerinize, yoksa 2 saat önce kıçınıza değen sol eliniz mi.... Erkek için masturbasyon zevk değil, yenilgidir....bitsin ister...çabuk bitsin...hemen bitsin... 3 dakikada bitsin...

iron-fist

Vay be. Ulan yemin ediyorum bakış açım değişti. Yıllardır "el işi" yaparım. Hiç böyle düşünmedim...

yusuf.gumus.792

lan bu merve ç acaba evde nasıl şeyler yaşıyor nası bir abaza anlamadık

Görüş Bildir