Beyonce, Pink ve Shakira'yla Doğum Sonrası Popoları

-

Bu bir moral verme yazısıdır. Çalışınca başarılacağının ispatı, azmin zaferidir!

Kaynak: http://cicibebeler.com/kadin/anneler/dog...

“56. Grammy ödül törenine Beyonce damgasını vurdu.”

Bu klişe cümle, hemen hemen tüm haber sitelerinde vardı 27 Ocak Pazartesi sabahı. Her Grammy sonrası olduğu gibi “Ne yapmış acaba?” diye fellik fellik performansını aramak yerine, bu kez, tek bir noktaya odaklandım. Odaklandığım noktanın neresi olduğunu kestirmek güç olmasa gerek.

Tabi eşi keyiften dört köşe… Hanımına dünya hayran…

Bizde olsa kadın cinayeti ile sonlanabilecek bir durum oysa ki. Amerikalılar ne kadar açarsa o kadar övünüyorsa demek ki. Her neyse…

Beyonce’nin kızı Blue Ivy Carter iki yaşını doldurdu. Amerika’da “güçsembolü” olarak zaman zaman Obama’yı dahi geride bırakan annesi de boş durmadı, bu iki yıllık süre zarfı içinde deli gibi spor yaptı. Şu an eskisinden daha fit. Kısacık kestirdiği saçları ile güzelliğini dünyaya sergiledi Grammy’de. Bize de alınan 30 kilonun geri verilebileceğini, poponun eskisinden daha güzel şekle girebileceğini ispatlamış oldu. Tıpkı diğerleri gibi…

Pink… Ele avuca sığmayan yaramaz kız…

O da 3 yıl önce anne oldu. Göbek kaslarından hiçbir şey kaybetmeden doğurdu. Doğum izni yaptığı günlerde akrobasiye merak salmış. Grammy’de sahneye iplerle indi, kendini oradan oraya savurdu. Sayısız hareketten nasibimize düşeni aldık. Kalçaları gördük.

Yine de evde tavandan ip sarkıtıp kendinizi dolamaya çalışmayın. Mazallah çatı matı çökmesin. Ebru Şallı pilates DVD’si daha iyi bir seçenek o kıvama gelmek için.

“Bu ne şimdi yea, onlar star, o kadar para bizde olsa dünya güzeli oluruz” dediğinizi duyar gibiyim. O zaman mütevazı bir güzelimiz, tüplü televizyon Shakira’yı yapıştıracağım size hemen cevap olarak. Ki böyle bir başlıkta adını anmadan olmazdı. O, daha da taze anne… 35 yaşındaki annemiz doğumdan bir yıl sonra Rihanna düeti, yeni albümü ve bu pozuyla çıktı karşımıza.

Daha fazla örneklendirmeden, 50’sine dayanmış ikiz çocuk annesi popo kraliçesi Jennifer Lopez’i de yazmadan bu görüntüye biraz olsun yaklaşabilmemiz için bir de kamu görevi yapalım. Evde, bilgisayar karşısında uygulayabileceğiniz hareketler sizi doğumdan sonra eski formunuzdan da iyi görüntüye kavuşturabilir. Ama önemli bir ayrıntı var. O da sabır!

YAZAR

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emrekarayel

Doğumla poponun ne alakası var lan!? Bu kadınlar poposundan mı doğuruyo?

allahinturku

ulan milletin dogum sonrakı popolarını napalım niye böyle bir başlık açıyonuz amk kajesfd

esin-yalcin

kadının,anneninde bir onuru,haysiyeti olmalı bu kadar da değil ...... ile gündeme gelmeyi alkışlamıyorum.Balerini,sanatçıyı,doktoru,hakimi,jimnastikçiyi alkışlıyorum ben.

mrvsgr

Vücutlarında şişlik olmasın diye belirli bir haftaya gelindiğinde ameliyatla çoğu ünlü çocuklarını erkenden dünyaya getiriyor. Ülkemizde de bunu yapan ünlüler(!) var hatta vücudun deforme olmaması için emzirmiyorlar da..Bence azmin zaferi kadınların poposunu ne kadar küçültüğü değil;yokluk ve şiddet içerisinde yaşam mücadelesi verirken kendilerini feda edişleri çocukları için yaptıkları mücadeleleridir.

symbolic

Helal olsun.

Görüş Bildir