Dengir Mir'den Metiner'e: "Paran Yoktu, O Serveti Nasıl Edindin Açıkla?"

-

Kurucusu olduğu AKP’den ayrıldıktan sonra HDP’den aday olan Dengir Mir Mehmet Fırat, AKP’nin Adıyaman Milletvekilleri Mehmet Metiner ve Ahmet Aydın’ın "hızla servet kazanmalarına" ilişkin açıklamalarda bulundu. Fırat, "Eğer yalan söylerlerse elimdeki servetlerinin belgelerini açıklarım” dedi.

Kamil Elibol’un Sözcü’de yer alan haberine göre AKP’li milletvekillerinin vekil olmadan önceki ve şimdiki mal beyanlarını açıklamalarını isteyen Fırat, "Ben mal varlığımı açıkladım. Benimkine bakın, aç ve perişan olarak gelmiş olanlarınkine bakın," dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"PARASI YOKTU"

”Çocuğunun beyin ameliyatı sırasında felç geçirip hastanede olan şimdiki bir milletvekili ben AKP Genel Başkan Yardımcı iken yanıma geldi. Ağlayarak işsiz olduğunu, çocuğunun hastanede yattığını, bazı ilaçların alınması gerektiğini ama bu imkana sahip olmadığını söyledi. Benim hemşehrimdi. Bunu karşılamaktan ben mutlu oldum. Ancak, o arkadaşın şu anki serveti-elimdeki belgelere göre- benim servetimin en az 20-30 katı. Ona deyin ki: Milletvekili olduğun zaman ne kadar paran vardı? Milletvekili olduktan 4 ay sonra BMW cip, 800 bin liraya Ankara Çukurambar’da bir daire satın alabilecek, bu dairenin karşısında da 15 milyon liraya bir dükkan alabilecek parayı nereden buldun?

"O DAİREYİ NASIL ALDI?"

”İlk milletvekili adayı olduğu zaman Bursa’da yaşayan Adıyamanlı bir işadamı vardı. O işadamı, BMW cipini tahsis etti. Seçildikten sonra o cipi bedavaya aldı. Bu adam sonra iflas etti. O arabayı sattı bir Mercedes aldı, onu da satıp yeni bir Mercedes aldı. Vekil maaşı 13 bin lira. Aldığı dairenin bedeli olan 800 bin lirayı bölün hiç yemek yememiş, harcama yapmamış olsun o daireyi ne kadar zamanda alabilir siz hesap yapın. Metiner’in 4 yıl önceki serveti ile şimdiki servetine bir baksınlar…"

"ARAÇ KİRALADILAR"

”Ahmet Aydın’ın kayınpederinin şirketi üzerinden PTT’ye 3-4 sene önce 5 bin araç kiralandı. Son aldığım bilgiye göre kayınpederi bir kamu bankasına 40-50 lüks araç daha kiraladı. Aydın da, mal varlığını açıklamalı. Ahmet Aydın’a ‘Kiralanan bu 5 bin araçtan ne kadar para kazandıkları’ sorulmalı.

METİNER AMELİYATI ANLATMIŞTI

Mehmet Metiner, Star Gazetesi’nde 15 Ocak 2015’te kaleme aldığı ”Ciğerparem” başlıklı yazısında, kızının ameliyatını şöyle anlatmıştı: ”Yıl: 2006… Zeynep kızım 19 yaşında Bahçeşehir Hukuk’ta hazırlık sınıfında okurken beyin kanaması geçirdi. Ölümden döndü. Her an evladımızın ölüm haberini alacağınız duygusuyla yaşamanın nasıl bir yıkım olduğunu çok iyi bilirim. Ölümden bin beter bir durumdur bu. Çok şükür Rabbim bize bağışladı. Arazlarına rağmen imanı ve iradesiyle hayata tutundu. Felçlilik… Fizik tedavi süreçleri… Tarifi mümkün olmayan zor süreçlerden geçtik… Allah’a bin şükür… Zeynep dondurduğu okuluna geri döndü. Büyük bir azimle Hukuk’u bitirdi. Ankara adliyesinde stajyer avukat şimdi…”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraAydınBursaHalkların Demokratik PartisiMehmet MetinerStar tvtarifi
Görüş Bildir