Görüş Bildir
Haberler
Cüneyt Özdemir'den Son Yazı: Elveda Radikal

Cüneyt Özdemir'den Son Yazı: Elveda Radikal

Batuhan
15.06.2014 - 10:52

Cüneyt Özdemir'den Son Yazı: Elveda Radikal

Radikal gazetesinin yayın hayatına sadece internette devam etme kararı alması sonrası ‘Hangi köşe yazarları kalacak?’ sorusunun yanıtı netleşiyor. Cüneyt Özdemir, bugünkü gazetede son yazısını yazdığını açıkladı.

Özdemir ‘Elveda Radikal’ başlıklı yazısında, ‘ ‘Bu, benim Radikal’deki son yazım… Hayatlarınıza bir parça olsun yeni ilhamlar verebilip, ufak da olsa bir renk katabildiysem ne mutlu bana’ ‘ cümleleriyle gazeteden ayrıldığını duyurdu.

Özdemir, son dört yıldır yazılarını okuyan okurlara ve gazete yönetimine teşekkür ettikten sonra, ” Radikal’deki yazılarıma son verirken bugüne kadar paylaşmadığım bazı gerçekleri de sizlerle açıkça paylaşmak istiyorum ” cümlesiyle Radikal’in baskı gördüğünü ve kendisinin de tehdit edildiğini aktardı:

”Artık biliyoruz ki bugün gazetecilik olduğu kadar gazete yöneticiliği ve gazete sahipliği de hakkıyla yapılırsa Türkiye’de bir ateşten gömleği giymek anlamına geliyor. Radikal’in 4 yıllık macerasında bu ateşten gömleği giyen muhabir, editör, köşe yazarları ile beraber aynı gemi içinde sansür, baskı ve tehditlerle mücadele ettiğimize tanıklık ettim. Siyasetçiler, işadamları veya farklı çıkar grupları tarafından bu köşede yazdığım yazılar nedeni ile defalarca kamuoyu önünde hedef gösterildim, tehdit edildim. Hatta açıkça işten atılmam, bu gazeteden kovulmam istendi. Yöneticiler ve gazetenin patronu bu yüzden tehdit edildi.”

Özdemir ‘yanında durdukları için’ Radikal’in yayın yönetmeni Eyüp Can Sağlık ve sahibi Aydın Doğan’a teşekkür ederek, ” Bazen iyi bir şeyin bitmesinin nedeni daha iyi bir şeyin başlayacağıdır’ ‘ ifadesini kullandı.

Cüneyt Özdemir, Radikal’in yazar kadrosuna gazetenin Doğan Grubu’na ait Referans’la birleştirilip yayın yönetmenliğine Eyüp Can Sağlık’ın getirilmesiyle dört yıl önce katılmıştı.

Diken

Kaynak: http://www.diken.com.tr/vitrin/cuneyt...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam