Görüş Bildir
Haberler
Cristian ile 1 Senelik Sözleşme Daha

Cristian ile 1 Senelik Sözleşme Daha

Batuhan
12.01.2014 - 15:05
İçeriğin Devamı Aşağıda

Cristian İle 1 Senelik Sözleşme Daha

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Cristian Baroni'nin sezon sonunda sözleşmesi bitiyordu. Ancak sarı lacivertliler 1 senelik mukavele yaptı.

Fenerbahçe ile olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Cristian Baroni, sarı lacivertlilerle 1 senelik daha kontarata imza attı. Fenerbahçe Kulübü'nün KAP'a henüz bildirmediği ayrıntı, Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesinde ortaya çıktı.

Ayrılması bekleniyordu

Sezon başında Roma'nın ısrarla kadrosuna katmak istediği Cristian Baroni için devre arasında yolların ayrılacağı haberleri de sezonun ilk yarısında gündem maddesi olmuştu. Ancak Fenerbahçe Kulübü, Türk statüsüne geçme ihtimali bulunan futbolcusu ile 1 senelik daha kontrat yeniledi. Türkiye'ye 2009 yılında gelen Cristian, yaz mevsiminde 5. senesini doldurduğu için Türk statüsünde oynama hakkı elde edecek. Ancak bunun İçişleri Bakanlığı ile olan yazışmaların ve resmi başvuruların ardından gerçekleşmesi mümkün.

1 sene uzatıldı

Devre arasında kadrosuna takviye yapmayı planlamayan Fenerbahçe, yabancı kısıtlamasına da Cristian'ı yerli statüsüne geçirerek çare bulmak istiyor. Bu sebeple Cristian'ın sözleşmesi de 1 sene uzatıldı. Ancak sarı lacivertliler bu durumu henüz KAP'a bildirmedi. Brezilyalı futbolcunun sözleşme yenilenme tarihi ise 30 Aralık 2013 olarak görünüyor. Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinde yer alan detayda, Baroni'nin mukavelesinin 1 senelik olduğu yazıyor. Ayrıca dönem harici sözleşme yenileme ibaresi de dikkat çekiyor. Fenerbahçe böylelikle sessiz sedasız şekilde Brezilyalı orta saha ile yeni kontrata imza atmış oldu.

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/super-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın