Görüş Bildir

"Çok Hoş Şeyler Göreceğiz"

Anasayfa > Spor

"Çok Hoş Şeyler Göreceğiz"

Lig TV'de katıldığı programda değerlendirmelerde bulunan Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, A Milli Takım'da daha önce de teknik direktörlük yaptığını, ancak bu sefer görevinin daha kapsamlı ve önemli olduğunu söyledi.

'ÇOK HOŞ ŞEYLER ÇIKACAK'

Fatih Terim, bilgi ve deneyimleriyle Türk futboluna hizmet edeceğini dile getirerek, 'Milli takım antrenörlüğünü, daha önce yaptım. Sadece onun için gelmek, benim için çok bir şey fark ettirmezdi. Bilgimizi, birikimimizi ve deneyimimizi futbolun emrine vermeyi, daha uygun gördük. Onun için sadece milli takım teknik direktörlüğü değil, futbolun herşeyinden sorumlu bir konuma getirildik. Ekibimizle beraber Türkiye'de futbolun en güzel şekilde yapılması için uğraşıyoruz. Tabii başkan ve yönetimimizle beraber. Ortaya çok hoş şeyler çıkacağından emin olabilirsiniz. Hepimiz bu oyunu seviyoruz. Bunu en güzel şekilde oynamak istiyoruz' diye konuştu.

'ÜLKELER ARTIK FUTBOLLA ÜSTÜNLÜK SAĞLIYOR'

Futbolun marka değerinin korunması gerektiğini anlatan Terim, şöyle devam etti:

'Bugün ülkelerin kendilerini ifade etme yolu futbol. Birbirlerine üstünlük sağlama yolu, neredeyse futbol. Ekonomik olarak çok yüksek seviyeye gelen bir oyun. Onun için hepimizin görevi; bu güzel oyunu korumak. Bu oyunun değerlerine zarar vermememiz lazım. Yoksa çok önemli bir yardımcıdan mahrum kalırız. Yani kendi bindiğimiz dalı kesmememiz lazım.'

'ARTIK BİZ DE FUTBOL İHRAÇ ETMELİYİZ'

Fatih Terim, altyapıların gelişmesi için önemli programlar ortaya koyacaklarını aktararak, şunları söyledi:

'Bütün niyetim ortaya bir futbol kültürü ortaya koymak. O yüzden bu kadar coşkuluyum ve istekliyim. Çünkü bu sefer bazı yetkilerimiz daha da değişik. Kendimize göre eksikleri tespit etmiş durumdayız. Özellikle bu dönemde, eğiticilerin eğitimine tarihte hiç olmadığı kadar önem vereceğiz. Biz de var, var olanı da ileri götürmek için önemli eğiticilere ihtiyacımız var. Altyapılarla ilgili her tarafı inceliyoruz. 6 ile 18 yaş arası dünyanın en genç ülkesi biziz. Bize lazım olan kız ve erkek burada var. Bu sefer buraya ulaşmamız lazım. Hep birlikte çok önemli programlar ortaya koyacağız. Ordu yapmak zorundayız. Bir de ülkemizin futbolunun biraz daha iyi olmasını istiyorsak, ithal edenden ziyade biraz da ihraç eden konumuna gelmeyi prensip edinmeliyiz.'

'MİLLİ TAKIMIN BANA İHTİYCI VAR'

Fatih Terim, yeni dönemde maçlarda yedek kulübesini yardımcılarına bırakacağına ve kendisinin karşılaşmaları tribünde takip edeceğine yönelik söylentilerle ilgili, 'Katiyetle doğru değil. Ne böyle bir şey düşündüm ne de böyle bir şey konuşuldu. Milli takımın benim kenarda olmama ihtiyacı var. Öyle bir şey gündeme de gelmedi ve söz konusu da değil' dedi.

'YABANCISI SINIRLAMASI ULUSLARARASI OLMALI'

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından uygulanan yabancı oyuncu sınırlamasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Terim, bu konuda federasyon yönetimiyle herhangi bir görüşme yapmadığına dikkati çekerek, 'Ben daha sayın başkan ile bu konuyu hiç konuşmadım. Konuşacağız. Fikirlerimi hem sayın başkana hem de yöneticilerimize aktaracağım. Bunun doğrusu, mantığı, uluslararası uygulaması neyse onun üzerinde durmak lazım. Benim fikirlerim çok açık, kriter olmasından yanayım' değerlendirmesinde bulundu.

'YERLİ OYUNCU İYİYSE ZATEN OYNAR'

Kendisinin de bu konuda esneklik isteyen kulüplerden yana olduğunu vurgulayan Fatih Terim, 'Yerli oyuncu iyiyse zaten oynar. Son şampiyonların hepsi Avrupa'dan çıkıyor ve hepsinde de serbest. Ben 'serbest olsun' demiyorum ama mantık ölçüleri içerisinde, ülkemize göre kriterler koyulmasından yanayım. Burada önemli olan kulüplerimizin bunu en en iyi şekilde kullanabilmesi. Ben çok fazla yasaklara karşıyım, bunu her zaman da söyledim. Bu benim fikrim. Son kararı verecek olan federasyon başkanı ve yönetimidir. Milli takım açısından bir mani görmüyorum ama kriterlerin mutlaka olmasından yanayım' şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.haberedikkat.com/haber/Fat...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?