Görüş Bildir
Haberler
CHP'li Vekilden TOMA Suyuyla Bilal Erdoğan Açıklaması

CHP'li Vekilden TOMA Suyuyla Bilal Erdoğan Açıklaması

Batuhan
14.02.2014 - 15:23

CHP'li Vekilden TOMA Suyuyla Bilal Erdoğan Açıklaması

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, TBMM'de düzenlediği basın toplantısına, dün Ankara'da polis müdahalesi sonucu sıkılan TOMA suyundan alınan örnekle geldi. Batum, hükümetin TBMM'ye demokratikleşme adı altında getirdiği yasa tekliflerinin amacının 'Bilal oğlanı' kurtarmak olduğunu söyledi.

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, TBMM'de düzenlediği basın toplantısına, dün Ankara'da polis müdahalesi sonucu sıkılan TOMA suyundan alınan örnekle geldi.

Pet şişe içinde suyu gösteren Batum, suyu analiz ettireceklerini söyledi. 14 Şubat Sevgililer Günü'nü kutlayan Batum, '14 Şubat'ta bazıları gemilere mazhar olurken, bazıları ise dayak, cop, sopa, biber gazı, boyalı suya mazhar oluyor. Neden bu farklılık? Bilal oğlanlar bütün himayalara mazhar olsun, diğer çocuklar cop yesin, dayak yesin' dedi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı eleştiren ve hazırlanan yasanın  aymaz ve vicdansız bir şekilde hazırlandığını belirten Batum, 'Bu kadar büyük bir haksızlık, biz milletin vekiliyiz, bunları mutlaka kamuoyuna duyurmak zorundayız. Bu demokratikleşmeyi bir yerden başlatma değil, 17 Aralık'ın üstünü örtmedir. Bu ülkeyi bunlara soydurtmayacağız. Milletin annesine küfretmesine izin vermeyeceğiz. Bunlara demokratikleşme diyen bir kişi varsa gelip bunları anlatması lazım' diye konuştu. 

Cumhuriyet

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/si...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın