Çeneleri Yeniden Yaratan Son Dönemin Popüler Estetik Mucizesi: Masseter Botoks

-

Eskiden bu kadar yaygın olmamakla beraber, son dönemlerde neredeyse çoğu insanda estetiğe rastlıyoruz. Son dönemlerin en popüler estetik operasyonları arasında da Hollywood yanağı, masseter botoks ve çene dolgusu var. Hollywood yanağı hariç diğer iki operasyon hiçbir cerrahi müdahale gerektirmiyor.

Peki, nedir bu masseter botoks?

Aşırı kare ve yuvarlak yüz şekline sahip olan kişiler için çene çizgisinin belirsiz olması rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Bu kişiler ne kadar kilo verirlerse versinler, yüzleri bu şekilde kalmaya devam eder. Masseter botoksu olarak bilinen basit ve bir nebze de ağrısız bir işlemle çok daha belirgin bir çene çizgisi elde edilebilir.

Masseter botoksu nasıl kendini gösterir?

Deneyimli bir doktor tarafından uygun dozlarda verildiği zaman kesinlikle güvenli bir işlemdir. Sinirlerin aktivitesini bloke eder, kasları da rahatlatarak etki eder ve sadece kozmetik amaçlı değil, geniş kapsamlı tıbbi prosedürler için de kullanılır. Genellikle diş sıkma gibi rahatsızlıkları olan kişiler tercih eder. Fakat artık çoğu insan bu işlemi estetik kaygılar nedeniyle gerçekleştiriyor.

Masseter botoksun etkisi geçer mi?

Her botoks gibi, masseter botoks da zaman içerisinde etkisini yitirir. Masseter botoksun yüzdeki etkisini görmek için de 3 hafta gibi bir sürenin geçmesini beklemek gerekir.

Masseter botoksu kimler yaptırabilir?

Çene yapısından memnun olmayan, diş gıcırdatma sorunları yaşayan, yüzü kaba olan herkes yaptırabilir. Emziren ve hamile kadınlar hariç.

İşlem kaç dakika sürer? Masseter botoks fiyatı nedir?

Yaklaşık on dakika süren bu işlem herhangi bir iyileşme sürecine gerek duymaz. Ortalama bir ay kadar sonra etkileri görülür. Masseter botoks fiyatları hakkında en uygun şekilde bilgiyi doktorlardan alabilirsiniz ama ortalama fiyatlar yaklaşık bin ve iki bin TL arasında değişiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ashirogi-muto

Doktor değilim ama yorumlarda bahsedildiği için belirtmek istedim, botoks kemik eritmez veya küçültmez. Botox (Botulinum toxin) Clostridium botulinum adlı bir bakteri tarafından üretilen bir nörotoksindir. Nörotoksinler, sinir hücreleri arasındaki impuls (uyartı) iletimini engelleyebilirler. Şimdi araştırmadım ama sanırım buradaki mantık masseter kasının innervasyonunu bloke edip atrofiye girmesini yani küçülmesini sağlamak. Çene kemiği küçülmüyor yani kas küçülüyor.

haci-dayi

çok rahatsız etmediği ve sağlık açısından sıkıntı yaratmadığı sürece vücuda dışarıdan yapılan herhangi bir müdahele çok vahim sonuçlar doğurabiliyor.fazla kurcalamamak lazım.

caklitli-doner

nasıl yani ne gibi sonuçlar doğurabilir

pofuudk19

sadece çene olan fotoğraf dışında diğerleri daha iyi bence 😂

kalemine

ya ben anlamıyorum botoksla o kemikler nasıl gidiyor

kurnaz34

sonra bu hatundan johnny bravo çeneli çocuk nasıl çıktı.

Görüş Bildir