Görüş Bildir
Haberler
Tinder Bu Yıl Para Kazanmaya Başlayacak

Tinder Bu Yıl Para Kazanmaya Başlayacak

Onedio Medya
09.08.2014 - 13:46 Son Güncelleme: 09.08.2014 - 14:37

Büyük Gelir Potansiyeliyle Tinder, Bu Yıl Para Kazanmaya Başlayacak

Tinder’ın istikrarlı bir şekilde gelir yaratmasını sağlayacak modeller bir süredir uygulamanın sahibi olan IAC şirketinin gündeminde. AdAge’in haberine göre Tinder, hızla genişleyen kullanıcı tabanından gelir yaratma planını bu yıl içinde hayata geçirecek.

Tinder ile birlikte OkCupid ve Match.com’un da yer aldığı IAC Match Group birimi Yönetim Kurulu Başkanı Greg Blett’in IAC’nin 2014 ikinci çeyrek sonuçları açıklamasında, Tinder’ın yıllık 75 milyon dolar kazanç yaratabileceğini söylüyor. Bu açıklamaya göre Tinder’ın aktıik kullanıcı sayısı yıllık bazda yüzde 140 arttı.

Tinder’ın nasıl gelir kazanacağıyla ilgili ise şirket tarafından geçtiğimiz Nisan ayında yapılan açıklamalarda üç alternatif üzerinde duruluyordu. Bunlardan ilki ücretli üyelikler, yani Tinder’ın ücretli bir uygulama haline gelmesi. Bağlı bir kitle yaratmayı başarsa da bu Tinder için aslında biraz uzak bir ihtimal. Zira Tinder’ın yapımcıları, TechCrunch’a verdikleri röportajda uygulamanın esas kullanımının önüne bir ödeme bariyeri koymak istemediklerini belirtiyorlardı geçtiğimiz Kasım ayında.

Tinder’ın bu yıl gelir yaratacağı ana kanallardan ikincisinin reklamlar olabileceği de yorumlar arasında. Ancak yine uygulama yapımcıları tarafından bugüne kadar yapılan açıklamalar uygulamaya kesinlike reklam alınmayacağı yönündeydi.

Kaynak: http://webrazzi.com/2014/08/09/buyuk-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın