Boeing 777 Hala Bulunamadı

 > 
4PAYLAŞIM

Boeing 777 Hala Bulunamadı

Malezya havayollarına ait Kuala Lumpur Pekin seferini yaparken bu sabah saatlerinde kaybolan Boeing 777 tipi yolcu uçağını arama çalışmaları devam ediyor.

2’si bebek 227 yolcu ve 12 kişilik mürettebatı ile dev uçak Vietnam hava sahasına girdiği sıralarda hiçbir yardım çağrısında bulunmadan radarlardan yok oldu.

Güney Çin Denizi’nde 20 saati aşkın süredir yapılan arama çalışmalarına tüm bölge ülkeleri seferber oldu. 11 bin 200 kilometrekarelik alandaki çalışmaları, Malezya, Singapur ve Vietnamlı yetkililer koordine ediyor.

Arama kurtarma gemileri Vietnam karasularında uçağa ait olduğu sanılan iki yağ tabakası ve koyu bir duman kütlesi tespit etti. Bu tabakaların uçak yakıtı ile uyumlu olduğu belirtildi. Fakat Boeing 777’ye ait olup olmadığı açıklanmadı. Ayrıca yolcu listesinde adları bulunan Avusturyalı ve İtalyan kişilerin pasaportlarını çaldırdıkları için uçağa binmedikleri ifade edildi.

  • euronews.com
Haberin Tamamı İçin:

Kaybolan Boeing 777’nin İki ‘Şanslı’ Yolcusu

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken kaybolan Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağının taşıdığı 227 kişiden en şanslıları bir İtalyan ile bir Avusturyalı oldu.

Luigi Maraldi ve adı açıklanmayan bir Avusturyalı uçaktaki yolcu listesinde adları bulunduğu halde kendilerine ayrılan koltuklara oturmamışlardı. Bunun nedeni iki Avrupalının farklı zamanlarda ve yerlerde pasaportlarını çaldırmaları idi. Zira iki kişi onların çalıntı pasaportları ile kaybolan uçağa binmişti.

37 yaşındaki Luigi Maraldi olayı Tayland’da duydu. Hızla telefona koştu ve ailesini aradı. Sağlık durumunun yerinde olduğunu, kaybolan uçakta bulunmadığını iletti. Saat farkından dolayı olaydan henüz haberdar olmayan ailesi, oğullarının nasıl bir felaketten kıl payı kurtulduğunu televizyonu açıp 239 yolcu taşıyan uçağın kaybolduğunu öğrenince fark etti. Birkaç saat sonra İtalyan polisi ‘kötü’ haberi vermek için Maraldi ailesinin kapısını çaldı. Yetkililer Luigi’nin babasının söylediklerine inanmakta oldukça zorlandı. Luigi’nin telefonu ise yetkililerin de rahatlamasını sağladı.

Diğer Avusturya vatandaşı yolcunun da pasaportunu geçen sene çaldırdığı ve olay sırasında Avusturya’da olduğu ortaya çıktı.

Pasaport hırsızlarına kader belki de en kötü oyununu oynamıştı.

  • euronews.com
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir