Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bizi Pezevenklerin Elinden Alan Efsane Program: İbo Show

-

İbrahim Tatlıses'in ev sahipliği yaptığı İbo Show uzun yıllar boyunca Türk televizyonunda yerini aldı. Her programda konuk olan farklı sanatçılarla, programlarda yaşanan tartışmalarla ve elbette müzikle uzun yıllar zirvede kalmayı başaran bir program oldu. Hâlâ daha hafızalardan silinmeyen İbo Show anları mevcut. İşte, bizi pezevenklerin elinden alan efsane program: İbo Show

1. İbo Show için en gerekli şeyler bir adet sürekli takım elbise giyen İbrahim Tatlıses, halay mendili, kavga ve çiğköfteydi.

Bu malzemelerle siz de evde kendi İbo Show'unuzu yapabilirsiniz.

2. İbo Show kankaların buluşma merkeziydi. Başta Aydemir Akbaş ve Bülent Ersoy olmak üzere İbrahim Tatlıses'in yakın dostları ara ara programa katılır ve anı tazelerlerdi.

Ve izleyicilerin zerre anlam veremediği yalnızca kendilerinin güldükleri bazı anılarını paylaşırlardı program boyunca.

3. İbo Show'da ekrana en çok yansıyan şeylerden bir diğeri İbrahim Tatlıses'in alakalı alakasız sürekli ağlaması ve bunu önceden bildirmesiydi.

Ha ağladım, ha ağlayacağım, bak vallahi ağlıyorum...

4. Bu program aynı zamanda bir basamaktı. Yeni yeni ünlü olmuş insanlar İbo Show'a katılıp ünlülüğüne ünlülük katardı.

Bugünün en çok tanınan isimlerinin büyük çoğunluğu İbo Show yolundan geçti.

5. İbo Show demek bütünüyle mendil ve halay demekti. Halaysız bir İbo Show katiyen söz konusu değildi.

6. 1998 yılındaki bir programda, canlı yayındaki sıra gecesinde rakı ve sigara içildiğine şahit olunmuştu. Türk televizyon tarihi ve İbo Show tarihi için de sıradışı bir an olduğu gerçek.

7. Programın yapı taşlarından biri Hülya Avşar-İbrahim Tatlıses aşkıydı. Hülya Avşar ara ara programa konuk olur; küçük flörtler ve program ekibi tarafından hazırlanmış ilginç photoshoplarla program sürüp giderdi.

8. İbo Show'la özdeşlemiş bir şey varsa o da dansözlerdi! Yıllarca İbrahim Tatlıses'le aşk yaşayan Asena daha sonra da Didem uzun süre bu programda dans etti.

9. İbo Show'un en unutulmaz anı Tatlıses'in Yıldız Tilbe'yi "pezevenklerin elinden aldığını" iddia ettiği andı. Programdan gürültü patırtı pek eksik olmazdı.

İbo Show'un en unutulmaz anı Tatlıses'in Yıldız Tilbe'yi "pezevenklerin elinden aldığını" iddia ettiği andı. Programdan gürültü patırtı pek eksik olmazdı.
İbo Show'un en unutulmaz anı Tatlıses'in Yıldız Tilbe'yi "pezevenklerin elinden aldığını" iddia ettiği andı. Programdan gürültü patırtı pek eksik olmazdı.

Yıldız Tilbe "pezevenklerin elinden alınma" lafına şu cümleleriyle yanıt vermiş ve ardından programı terk etmişti: "Kimse beni pezevenklerin elinden almadı, beni dövdüler adamlar, ben aslan gibi evime gittim. Bana şimdiye kadar kimse iyilik yapmadı, Allah koruyor beni. Sizi de Allah korusun. Allahaısmarladık..."

10. İbo Show kavgalarıyla meşhur olsa da aynı zamanda küsleri de barıştırırdı. Gelecek bölümün tanıtımında kimin geleceğine ve büyük bir barışmanın olacağına dair heyecan yaratılırdı.

İbo Show kavgalarıyla meşhur olsa da aynı zamanda küsleri de barıştırırdı. Gelecek bölümün tanıtımında kimin geleceğine ve büyük bir barışmanın olacağına dair heyecan yaratılırdı.
İbo Show kavgalarıyla meşhur olsa da aynı zamanda küsleri de barıştırırdı. Gelecek bölümün tanıtımında kimin geleceğine ve büyük bir barışmanın olacağına dair heyecan yaratılırdı.

Küslerin barıştığı dediysek İbrahim Tatlıses ekseriyetle kendi küs olduklarıyla barışırdı.

11. Programın olmazsa olmazlarından biri İbrahim Tatlıses'in beyin yakan vecizeleriydi: "Doğru da birdir, eğri de birdir. İki tane doğru, iki tane eğri yoktur. Yani doğrunun da, eğrinin de lightı yoktur."

Bu sözüyle çok doğru bir noktaya parmak basmış büyük usta...

12. İbo Show yaz, kış ve şehir bilmeksizin sürüyordu. Kışları İstanbul'da çekilerken yazları muhakkak Bodrum özel programı oluyor ve ekranları birden sarılar, turuncular kaplıyordu.

Artık o yaz Bodrum'da hangi ünlü isim tatil yapıyorsa o da programa konuk oluyordu.

13. Ve son olarak İbo Show yılbaşının da vazgeçilmeziydi. Adeta bir devler karması olurdu bu program yılbaşında ve 12'ye doğru da muhakkak dansöz çıkardı.

Gerçi her programda çıkıyordu dansöz. Ama olsundu... 

İbo Show uzun yıllar izleyicilerin büyük bir eğlencesi oldu, bugün özleyenleri hâlâ var.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
leblebilikarpuz

yıldız tilbenin açıklamasını okurken istemsizce ağzımı eğip kavga eder gibi hızlı hızlı okumamam... why?

ben.leyla

Kim varmış ki özleyenleri??

ceydadnc

Zamanında kıymetini bilmediysek demek ki. Nasıl fonksiyonlu bir programmış baksana. Şimdi yok böyleleri 😕

bayan-kahkaha

"Doğru da birdir, eğri de birdir. İki tane doğru, iki tane eğri yoktur. Yani doğrunun da, eğrinin de lightı yoktur." erorr '(%('/+((%^(/%('/('

melih-ugur-oktar

eğlencenin tek adresiymiş amk :d

Başlıklar

BodrumBülent ErsoyİstanbulShow tvaşktatil
Görüş Bildir