Görüş Bildir
Haberler
Beşiktaş'tan Altyapı İçin Çok Sürpriz Proje

Beşiktaş'tan Altyapı İçin Çok Sürpriz Proje

Batuhan
10.02.2014 - 16:40

Beşiktaş'tan Altyapı İçin Çok Sürpriz Proje

Beşiktaş'ta futbol direktörü Önder Özen'in ısrarla üzerinde durduğu 'Futbol Lisesi' projesi hayata geçiriliyor.

Beşiktaş futbolda bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor... Siyah-beyazlıların dev projesinin detaylarına ulaşıldı.

Vatan'da yer alan haber şu şekilde;

'Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'nde bulunan ve Milli Emlak'a ait olan 12214 no'lu parselin üst kullanım hakkını alan siyah-beyazlı yönetim burada bir futbol lisesi açacak. Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen'in hayata geçirilmesini çok istediği bu projede Kartal'a sponsoru Bahçeşehir Koleji eşlik edecek.

12 SINIF OLACAK

Yaklaşık 12 dönümlük araziye kurulacak olan tesislerin hazır hale gelmesinin ardından Türkiye'nin dört bir yanından seçilecek olan yetenekli ayaklar, burada hem lise eğitimini alacak hem de futbolunu geliştirmeye devam edecek. Beşiktaş Futbol Lisesi'nde Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatına bağlı kalınırken, ayrıca spor alanındaki derslerin yanı sıra ekstra yabancı dil dersleri de verilecek.

Lisede Beşiktaş'ın U15, U16, U17 ve U18 takımı oyuncuları eğitim görecek. 12 sınıf açılacak ve her bir sınıfta 24 kişi olacak. Bir başka deyişle her yaş grubundan 72 öğrenci bu tesiste eğitim görecek.

Üst kullanım hakkı alınan araziye tribünlü bir futbol sahası, tesis binası, okul binası, yatakhane, yemekhane, fitness salonu, otopark, oto yıkama merkezi ve mağazaların yapılması planlanıyor.'

Vatan

Kaynak: http://www2.sporx.com/futbol/superlig...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın