Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Belediye'den ODTÜ Yolu Kararı

Anasayfa > Gündem

Belediye'den Odtü Yolu Kararı

Tartışmalı yola '1071 Malazgirt' adı verildi

Kamuoyunda ODTÜ yolu olarak bilinen ve yapımı protesto edilen bulvara '1071 Malazgirt' ismi verildi. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'ne Başkan Melih Gökçek ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar imzasıyla gelen '1071' ismi teklifi, Meclis'te yanına Malazgirt'i de eklenerek '1071

Malazgirt Bulvarı olarak oy birliği ile kabul edildi.

Başkent'te Eskişehir Yolu ile Anadolu Bulvarı'nı Konya Yolu'na bağlayacak olan ve bir kısmı ODTÜ arazisinden geçen bulvarın ismi, '1071 Malazgirt' oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yapımı sırasında protesto gösterilerine neden bulvarın ismi Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar imzası ile '1071' olması teklifiyle Büyükşehir Meclisi'ne gönderildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ayhan Yılmaz, gelen isim önerisine 'Malazgirt'in de eklenmesini istedi. Yılmaz'ın önerisi Meclis'te kabul gördü. Bulvarın yapımı sırasında yaşanan protestolara destek veren CHP de, isim önerisine tam destek verdi ve '1071 Malazgirt Bulvarı' ismi Meclis'te AK Parti,CHP ve MHP üyelerinin oylarıyla oy birliği ile kabul edildi.

  • Aykut YILMAZ

  • Habertürk

Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?