Görüş Bildir
Haberler
Başbuğ'a Tahliye İsteyen Savcı Terör Savcısı Oldu

Başbuğ'a Tahliye İsteyen Savcı Terör Savcısı Oldu

Onedio Medya
24.01.2014 - 19:29 Son Güncelleme: 24.01.2014 - 19:34
İçeriğin Devamı Aşağıda

Başbuğ'a Tahliye İsteyen Savcı Terör Savcısı Oldu

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi, yetki kararnamesi ile İstanbul’da görevli iki savcıyı Terörle Mücadele Kanunu’nun 10. ...

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi, yetki kararnamesi ile İstanbul’da görevli iki savcıyı Terörle Mücadele Kanunu’nun 10. madesi ile yetkilendirdi.

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda görev yapan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşma savcısı olan Zafer Koç ile müracaat savcısı olan Mehmet Akif Ekinci Terörle Mücadele Kanunu’nun 10. maddesi ile yetkilendirildi. İki savcı bundan böyle terör ve organize suçlarla mücadele kapsamındaki soruşturmaları yürütecek.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin duruşma savcısı Zafer Koç geçtiğimiz günlerde Ergenekon davasında müebbet hapis cezası alan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tahliye edilmesi yönünde mütalaada bulunmuştu. Mahkeme heyeti ise mütalaaya uymamıştı.

TMK. 10. Madde ile yetkilendirilen savcı Mehmet Akif Ekinci ise Mavi Marmara saldırısının ardından İsrailli 4 komutan hakkında iddianame düzenlemişti.

(İHA)

Kaynak: http://www.internethaber.com/basbuga-...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0