Görüş Bildir
Haberler
Bankaların Önünde Toplanıp 'Don' Fırlattılar

Bankaların Önünde Toplanıp 'Don' Fırlattılar

adem kara
25.06.2014 - 14:15
İçeriğin Devamı Aşağıda

Davul zurna eşliğinde bankaların önüne gelen DÖVDER üyeleri (döviz mağdurları) iç çamaşırlarını bankalara fırlatarak eylem yaptı. Eylemciler 'Bankalar, en son donumuz kaldı. Onu da siz almadan biz getirdik' pankartı açtı.

Dövize endeksli olarak 2007-2009 yılında çektikleri krediler nedeniyle mağdur olunca Dövize Endeksli Konut Kredisi Mağdurları Derneği (DÖVDER) adıyla dernek kuran vatandaşlar seslerini duyurabilmek amacıyla ilginç bir eylem gerçekleştirdi.

Davul ve zurna eşliğinde Şişli ve Beşiktaş ’ta bulunan 4 özel bankanın genel müdürlükleri önüne ellerinde salladıkları iç çamaşırları ile gelen grup eylem yaptı. Grup, “Bankalar, en son donumuz kaldı. Onu da siz almadan biz getirdik” pankartı açtı.

“BAŞBAKANIMIZ BU SORUNU ÇÖZECEK. BEN BUNA İNANIYORUM”

Dövizzedeler adına Kadir Kocanoğlu bir açıklama yaptı. Kocanoğlu, “Buradan Başbakanımıza sesleniyorum; Bu bankaların söylediklerine gelmeyin Başbakanım. Biz döviz mağdurları sana inanıyor. Gerekeni yapacağınıza adım gibi eminim. Biz bu işe çözüm istiyoruz. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bu sorunu çözecek ben buna inanıyorum” dedi.

“360 BİN LİRA ÇEKTİM 500 BİN LİRA ÖDEDİM…”

Dövizzede Serap Bobuş Bozan ise, “360 bin lira çektim. 500 Bin lira ödedim. Daha 500 Bin lira borcum var. Ve ne kadar olacağı belli değil. Kurdan dolayı. Biz bizi affetsinler demiyoruz. Biz borcumuzun arkasındayız. Biz makul bir şekilde yapılandırılmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Açıklamanın ardından eylemciler yanlarında getirdikleri iç çamaşırlarını bankalarının önüne fırlattı. Eylemde ilginç görüntüler oluşurken, temizlik görevlileri ve banka görevlileri eylem sonrası iç çamaşırlarını banka önünden topladı. 

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın