Mehmet Ali Aydınlar'dan Ses Kaydı Açıklaması

 > 
250PAYLAŞIM

Mehmet Ali Aydınlar'dan Ses Kaydı Açıklaması

Başbakan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen, Fenerbahçe ile ilgili konuşmaların yer aldığı ses kaydına Aydınlar'dan açıklama geldi.

Spor camiası, hafta sonu yayınlanan yeni ses kayıtlarıyla sarsıldı. İnternete düşen son ses kayıtlarında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında yapıldığı iddia edilen bir konuşmaya yer verilmişti.

İddiaya göre konuşmada Başbakan Erdoğan'ın 3 Kasım 2013 tarihinde yapılan ve Aziz Yıldırım ile Mehmet Ali Aydınlar'ın aday olduğu Fenerbahçe seçimlerinde Aydınlar'dan yana ağırlığını koyuyor ve seçimleri buna göre dizayn etmeye çalıştığı öne sürülüyor.

Hürriyet gazetesine konuyla ilgili açıklama yapan Mehmet Ali Aydınlar, şunları söyledi

"BENİM SEÇİM KONUŞMALARIMA BAKIN!"

"Benim seçim konuşmalarıma bir bakın. O sözlerin hiç birini söylemiş miyim. İki kişi arasında bir konuşma yapılmış. Ama ben orada geçen sözlerin hiç birini söylemedim. Bana da ne mesaj geldi, ne de bu konuda herhangi bir telkin."

Fenerbahçe camiasına bomba gibi düşen konuşmadaki iddialar şöyle

1- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bilal Erdoğan'ın kongreye gidip Aydınlar lehine oy kullanmasını istiyor.

2- Aydınlar'ın, seçim konuşmasında Aziz Yıldırım'a karşı nasıl konuşması ve neleri gündeme getirmesi gerektiğini anlatıyor.

3- Bunun için Bilal Erdoğan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediyespor İdari Menajeri Mustafa Eröğüt'ü alarak Aydınlar ile konuşmasını istiyor.

4- " Aydınlar, Şenes Erzik ile birlikte Başbakan ile görüştü. O konuşmada F.Bahçe şike yaptı mı sorusuna ne yanıt verdiniz?" diye soran Yıldırım'ın bu tavrını edepsiz bir yaklaşım olarak yorumluyor.

5- Başbakan, cezaevinden çıktıktan sonra Aziz Yıldırım'ın kendisinden defalarca randevu istediğini ama o randevuyu vermediğini anlatıyor.

6 - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun damadı Ahmet Özokur'un Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesine girmesini istemediğini ve bunu Davutoğlu'na söylediğini ifade ediyor.

7- Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Bank kuracağı yönündeki açıklamalarına da Aydınlar'ın 500 milyon dolarlık borcunu hatırlatarak karşı yanıt vermesi gerektiğini söylüyor.

haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir