Görüş Bildir
Haberler
Asker Aileleri Komutanlara Bir 'Telefon' Kadar Yakın

Asker Aileleri Komutanlara Bir 'Telefon' Kadar Yakın

Onedio Medya
16.02.2014 - 10:31 Son Güncelleme: 16.02.2014 - 11:43

Asker Aileleri Komutanlara Bir 'Telefon' Kadar Yakın

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), vatani görevini yapan gençlerin ailelerine yeni bir kolaylık sağladı.

Silah altına alınan evlatlarını merak eden ailelere, bütün sıralı komutanların cep telefonu dahil askeri birliklerin iletişim bilgileri veriliyor. Çocuğunu nizamiyeye teslim eden ailelere komutanlar önce çay ikram ediyor, ardından telefonların da yazılı olduğu mektubu elden teslim ediyor.

TSK, vatan görevini yapan gençlerin aileleriyle sağlıklı iletişim kurmak için yeni bir uygulamaya imza attı. Kurum, ailelerin komutanlarla görüşmesi ve çocuğunun durumunu öğrenebilmesi için mektup uygulaması başlattı. Bunun hayata geçtiği illerin başında Diyarbakır geliyor. 16’ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Akyürek imzasıyla bütün asker ailelerine bilgilendirme mektubu veriliyor. Çocuğunu tugayın nizamiyesine teslim eden ailelere elden verilen mektup, Diyarbakır’a gelemeyenlere ise posta ile gönderiliyor. Mektupta şöyle deniliyor: “Mehmetçiğimiz 16’ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na katıldığı andan itibaren artık bizlere emanettir. Yavrunuzun her türlü ihtiyacı Türk Silahlı Kuvvetleri’nce karşılanacak ve sağlığıyla yakından ilgilenilecektir. Komutanlığımızın amacı, sağlıklı, ruhen ve bedenen daha gelişmiş bireysel anlamda olgunlaşmış ve vatani görevini tamamlamış olarak sizlere dönmesini sağlamaktır.”

Mektubun devamında birlik hakkında bilgi almak için santral numaraları yazılıyor. Mektupta komutanlarla da görüşülebileceğinin altı çiziliyor. Mektupta, “Evladınızın birlik komutanına ulaşabilmeniz maksadıyla mesai saatleri içinde santral numarasını, mesai saatleri dışında ise cep telefonlarını arayabilirsiniz.” deniliyor. Mektupta bölük komutanı yüzbaşıların, tabur komutanlarının, personel şube müdürü komutanlarının ad ve soyadı ile cep telefonu numaraları yer alıyor. Mektupta komutanlara ulaşılamaması halinde ise tugay komutanlığının numarasının aranabileceği kaydediliyor.

Zaman

Kaynak: http://www.zaman.com.tr/gundem_asker-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın