Armut Dibine Düşermiş! Müzisyen Ünlülerin Kendisi Gibi Müzik Yolundan Giden Çocukları

13PAYLAŞIM

Normaldir, genlerinde var!

1. Analı kızlı yıllardır kulaklarımızın pasına silen Leman Sam ve Şevval Sam. Onlar ne söylese dinleriz.

2. Rafet El Roman'ın kızı Su El Roman geçtiğimiz aylarda ‘I should have known’ şarkısıyla müzik dünyasına giriş yaptı. Babası tabii ki kızına çok destek oldu. Bakalım müzisyenliğin devamı gelecek mi?

3. İbrahim Tatlıses'in 2 çocuğu birden müziği seçti. Babaları her ne kadar arabeskçi olsa da İdo ve Dilan Çıtak pop müziği tercih ettiler.

4. Babasının izinden giden ama farklı bir tarz seçen bir başkası daha! Ünlü türkücü Mahmut Tuncer'in kızı Gizem Tuncer de pop müziğini tercih etti. Aşk Uykusu isimli albümüyle ilk çıkışını yaptı.

Gizem Tuncer “Ailem bana sonuna kadar destek verdi, elleri sürekli omzumda, üzerime titriyorlar...” diyor.

5. Ferdi Tayfur'un kızı Tuğçe Tayfur da 2010 yılı içerisinde arkadaşlarıyla kurduğu ‘Joker’ isimli bir grubun solistliğini üstlendi. 2015 yılında da bir maxi single çıkarmıştı.

6. Birçoğunun aksine Arif Sağ'ın oğlu Tolga Sağ babasının yolundan gitmeyi tercih etti. Türkü, deyiş, semah gibi eserler söylüyor ve çok iyi bağlama çalıyor.

7. Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca 2008 yılından bu yana Moğollar grubuyla çalışıyor ve şu anda da onların solistliğini yapıyor. Emrah Karaca'nın babası ile yaptığı bazı besteler Cem Karaca'nın Bindik Bir Alamete albümünde yer alıyor.

8. Erol Evgin'in oğlu Murat Evgin müzik konusunda oldukça aktif. 5 albüm yaptı ve birkaç tane single çıkardı. Baba-oğul konser verip çeşitli projelerde de yer alıyorlar.

Murat Evgin aynı zamanda; Arka Sokaklar, Acemi Cadı, Sahra, Deli Mavi, Ben Evleniyorum, Biz Evleniyoruz, Sevda Masalı, Kalplerde İkinci Bahar, Çocuğun Var Derdin Var, Haylaz Babam, Ah Kalbim, Ya Şundadır Ya Bunda, Hayaller Gerçek Oluyor, Şimdi Zayıflamak İstiyorum, Aura, Mezuniyet gibi dizi, film ve TV programlarının müziklerini yaptı.

9. Emel Müftüoğlu'nun kızı Çağrı Müftüoğlu 2009'un Kasım ayında kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardı. 1995 yılında da annesinin ünlü Hovarda klibinde oynamıştı.

10. Niran Ünsal'ın kızı Hande Ünsal Haliç Üniversitesi Konservatuvar bölümünde okudu. 2011 yılında Kumar isimli bir single çıkardı. Ama asıl popülerliğini Aydın Kurtoğlu’nun ‘Köle’ isimli şarkısındaki kadın vokal sesiyle kazandı.

Bir dönem annesiyle klipleri yüzünden arası açılmıştı. Niran Ünsal kızının erotik klipler çektiğini söylüyordu. Handel Ünsal ise annesine 'Beyin ölümü gerçekleşmiş' demişti ve herkeste bir şok yaratmıştı.

11. Gelelim Aydın Kurtoğlu'na. Biliyorsunuz Cengiz Kurtoğlu taverna müziğinin en büyük isimlerinden biridir. Oğlu pop müziği tercih etti ve 2015 Kral Türkiye Müzik Ödüllerinde en iyi çıkış yapan sanatçı adayı oldu.

2014 yılında ilk çalışması “Köle” teklisini çıkardı. 2015’te “Hayırlı Günler”i ve “Öptüm” adlı ikinci teklisini çıkaran pop müzik şarkıcısı, aynı yıl Kral Türkiye Müzik Ödüllerinde en iyi çıkış yapan sanatçı adayı oldu. Daha sonra da “Pişman” isimli bir albüm çıkaran Aydın Kurtoğlu, “Tüh Tüh” isimli şarkısıyla önemli bir çıkış yakaladı.

12. Babası Mustafa Topaloğu'nun aksine popüler müzik yapmayı tercih eden Çağlayan Topaloğlu, 2007 yılında ilk çıkardığı single albümü “Kalbime Gömerim” ile müzik hayatına başladı. 2013’te “Aşk Aşk Aşk”, 2015’te “Fazla” albümlerini çıkardı.

13. Neco ve kızı Ayşe Özyılmazel de müziği tercih eden baba-kızlardan...

14. Dünyaca ünlü müzisyen Asım Can Gündüz'ün oğlu da babasının yolundan ilerliyor. Evrencan Gündüz hem enstrüman kullanma hem de ses konusunda çok yetenekli. Kendisi ilerde dünyanın en iyi Jazz ve Blues müzisyenlerinden biri olmak istiyor.

15. Onların baba oğul ilişkisi bambaşkaydı. Muharrem Ertaş ve oğlu Neşet Ertaş bu ülkenin sayılı müzisyenlerinden. Yıllarca küs kaldılar ve o dönemde bile birbirlerine türkülerle seslendiler. Yürek yakan bu bozlak atışmaları türkü tarihimizde unutulmazlar arasındadır.

BONUS: Onlar da anne ve babaları gibi müziği seçtiler ama DJ olarak. İşte Barış Manço'nun oğlu Doğukan Manço, Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can Özer ve Hande Yener'in oğlu Çağın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
csa

oha bu evrencan gunduz Asım Can Gündüz'ün oğlu muymuş ?! Bu arada ne yazık ki pek çoğu herhangi bir meslekte hani babanın şirketi vardır da orada çalışmak için ona göre bir bölüm okursun, aynı o kafada tipler sanırım. Yani babaları, anneleri müzisyen diye müzisyen olmuşlar, nasıl olsa çok daha kolay onlar için. Ee müzik sevmeyen de yok gibi zaten, nasıl olsa seviyoruz, daha kolay iş olur mu diyerek işe başlamış gibiler. Neredeyse hiçbirinin düzgün bir şarkısını duymadım...

la-havle-vela

DEMEK Kİ NEYMİŞ,YETENEK GENETİK DEĞİLMİŞ.

arsenic

“Neşet Ertaş hariç”

Görüş Bildir