Görüş Bildir
Haberler
Apple'dan Çin'e 'Ulusal Güvenlik' Yanıtı

Apple'dan Çin'e 'Ulusal Güvenlik' Yanıtı

Apple'dan Çin'e 'Ulusal Güvenlik' Yanıtı

Çin Devlet Televizyonu'nda geçen hafta, Apple'ın, söz konusu servisle akıllı telefon kullanıcılarının yer ve zaman bilgilerini kayıt altına aldığı ve tüm hareketlerini takip ettiği öne sürülmüştü.

Apple'dan yapılan yazılı açıklamada, Çin'de ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve şirket olarak kullanıcı mahremiyetine son derece önem verdikleri belirtildi. iPhone kullanıcılarının 'sık kullanılan konumlar' fonksiyonunu kapatabileceğine yer verilen açıklamada, 'Birçok şirketin aksine, bizim işimiz müşterilerimiz hakkında kişisel verilerin büyük miktarda toplanmasına bağlı değildir' ifadesi kullanıldı.

Kişisel telefonlardan kullanıcıları tanımlamak için hiçbir bilgi gönderilmediğinin altı çizilen açıklamada, GPS uydu verileri ile telefonun yerinin hesaplanmasının birkaç dakika sürebileceği belirtildi.

'Apple kullanıcıların konumlarını takip etmez'

Cihazlardaki WLAN hotspot özelliğiyle kullanıcıların konumlarını bulmayı hızlandırdığı dile getirilen açıklamada, 'Apple, kullanıcıların konumlarını takip etmez. Apple, bunu yapmamış ve bugüne kadar bunu yapmak için de planı olmamıştır' denildi.

Çin'deki akıllı telefonların yüzde 6'sını Apple üretiyor

Çin'de 760 milyon fazla cep telefonu abonesi bulunuyor. Apple, resmi olarak telefonlarını bu yılın ocak ayında dünyanın en büyük cep telefonu operatörü China Mobile ile yaptığı anlaşmadan sonra satmaya başladı. Ülkede kullanılan akıllı telefonların yaklaşık yüzde 6'sı Apple tarafından üretiliyor.

Cumhuriyet

Kaynak: http://213.143.255.186:80/haber/bilim...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam