Ankara'da Bindiği Otobüsün Şoförü Tarafından Tecavüze Uğrayan Kadın Konuştu: Keşke Ölseydim!

 > -

Ankara, Etimesgut'ta bindiği özel halk otobüsünün şoförü tarafından tecavüze uğrayan kadın, yaşadıklarını Ayşe Arman'a anlattı. İki çocuk annesi ve İngilizce öğretmeni S. "Ölmüş olmayı tercih ederdim, o kadar acı çekiyorum. Keşke ölmüş olsaydım tecavüze uğrarken..." diyen kadın S., "Ya hak ettiği cezayı almazsa? Ya tutuksuz yargılanırsa?" diyor ve ekliyor: 

"Hepimizi biliyoruz ki bu söylediğim şeyler bu ülkede sıkça yaşanıyor. O gelir beni bulur ve öldürür. Yarım bıraktığı işi bitirir. Ben bu korkuyla mı yaşayacağım?"

Mersin'de bundan iki yıl önce bindiği minibüsün şoförü tarafından cinsel saldırıya uğrayan Özgecan Aslan'ın katledildiği olayın bir benzeri, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde yaşanmıştı...

Gazeteci İsmail Saymaz'ın aktardığı haber ile basına yansıyan olaya göre bindiği özel halk otobüsünün şoförü tarafından tecavüze uğrayan kadın, şoför tarafından bir de tehdit edilmişti...

Ankara'da Halk Otobüsü Şoförü Yolcusuna Tecavüz Etti: 'Birine Söylersen Yine Tecavüz Eder, Boğazını Keserim' - onedio.com
Ankara'da Halk Otobüsü Şoförü Yolcusuna Tecavüz Etti: 'Birine Söylersen Yine Tecavüz Eder, Boğazını Keserim' - onedio.com

Yaşananları kimseye söylemeyeceğine dair şoförü ikna ettikten sonra şoförün kendisini bıraktığını anlatan mağdur kadın, ilk bulduğu binaya girdikten sonra polisi aramıştı.

Hürriyet’ten Ayşe Arman’a konuşan 2 çocuk annesi ve İngilizce öğretmeni S., evine gitmek için her zaman yürüdüğü yolda gittiğini, hava soğuk olduğu için otobüse bindiğini anlattı ve gideceği yere geldiğinde otobüsün durmadığını, şoförün daha sonra boğazına sarılıp tecavüz ettiğini söyledi.

"Keşke bu adam bana tecavüz ederken ölseydim de bütün acıları çekmeseydim!"

Ayşe Arman'ın "Bir insanın, bir kadının başına gelebilecek en korkunç şeylerden biri başınıza geldi. Geçmiş olsun demek yetersiz. Ne dersek, ne yapsak geçmez! Acınızı biz de sizinle paylaşıyoruz, bilin. O iğrenç yaratığın hak ettiği cezayı alması için elimizden geleni yapacağız. Neler hissediyorsunuz?" sorusu üzerine "Ölmüş olmayı tercih ederdim, o kadar acı çekiyorum. Keşke ölmüş olsaydım tecavüze uğrarken... Keşke... Keşke... Kafam karmakarışık. Ağlıyorum sürekli" diyor ve şöyle devam ediyor:

"Keşke otobüse binmeseydim. Kendime kızıyorum. Toplu taşımayı güvenli zannediyordum. Keşke bir taksiye binseydim. Ya da yürüseydim. Yürürken daha kötüsü olamazdı ki, yine saldırıya uğrayabilirdim ama bu kadar kötüsü olamazdı!"

Endişeleri de var: "Ya hak ettiği cezayı almazsa? Ya tutuksuz yargılanırsa? Hepimizi biliyoruz ki bu söylediğim şeyler bu ülkede sıkça yaşanıyor. O gelir beni bulur ve öldürür. Yarım bıraktığı işi bitirir. Ben bu korkuyla mı yaşayacağım?"

Olay ne yazık ki bu şekilde de sınırlı kalmamış.

Olayda Şoförler Odası'nın da kusurlu olduğunu aktaran Ayşe Arman, şoför hakkında defalarca şikâyet olmasına ve soruşturma açılmasına rağmen 'suça meyilli birinin toplu taşıma aracında hizmet vermemesi' gerektiğini söylüyor.

Arman'ın aktardığına göre, Şoförler Odası “Biz bu adamı tanımıyoruz. Kadını da tanımıyoruz. Ama kadının ifadeleri çelişkili. Sanki onlar birbirini daha önceden tanıyor herhalde!” gibi akla ziyan açıklamalarda bulunmuş ve bunun üzerine S., üzüntüsünden kriz geçirip dün hastaneye kaldırılmış...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAyşe ArmanMersinTecavüzTerciholay
Görüş Bildir