Anaokulunda İkiz Kardeşlere Kötü Muamele İddiası: 'Sandalyeye Bağlayıp Kuru Ekmek Verdiler'

 > 
97PAYLAŞIM

Bilecik'te 3,5 yaşındaki konuşma güçlüğü çeken ikiz kardeşlerin anaokulunda sandalyeye bağlandığı, yemeklerini yemek istemedikleri zaman çocuklara kuru ekmek verildiği iddia edildi. İkizlerin babası savcılığa suç duyurusunda bulunurken, Milli Eğitim Bakanlığı da kötü muamele iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı. 

DHA'nın aktardığı bilgilere göre Bilecik’te oturan İnce ve Oktay Tarakçı çiftine, konuşma gecikmesi rahatsızlığı olan 3,5 yaşındaki çocuklarının, özel anaokulunda sandalyeye bağlandıklarını gösteren fotoğraflar ulaştı.

Baba Oktay Tarakçı, fotoğrafı sosyal medyadan paylaştı 👇

Ailelere 'çocuklarınızın huzursuzluklarından şüphelenin' tavsiyesinde bulunan Tarakçı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Güvenip çocuklarımızı emanet ettiğimiz bu kurumda yaşanan olaylar bizleri şok etti. Meğer çocuklarımızı iple sandalyeye bağlayıp sözlü olarak azarlıyorlarmış ve daha neler neler. Bu çocuklar melek ya, nasıl kıydınız, nasıl yapabildiniz bunu. Ben bu konunun adli olarak takipçisi olacağım ve bütün dostlarımızdan da desteklerini bekliyoruz. Siz de çocuklarınıza güvenin, eğer ki bu kurumlara gönderiyorsanız, çocukların huzursuzluklarından şüphelenin."

Anne İnci Tarakçı çocuklarının özel durumunu şöyle anlattı:

"Gelişimsel dil ve konuşma gecikmesi teşhisi ile arayı kapatmaya çalıştığımız, bunun için her hafta en az 2-3 kez eğitim için Eskişehir’e gittiğimiz bu kritik sürecimizde, güvenerek verdiğimiz ve güvende oldukları bir ortamda olduklarını düşündüğümüz kreşlerinde aylardır bir hayvana bile yapılmaması gereken şekilde çocuklarımızın sandalyeye bağlandıklarını öğrendik. "

"İnsan hiç kendi başına gelmez sanıyormuş”

İkiz kardeşlerin annesi yaşadıklarını şu sözlerle ifade etti:

"Diğer serbest arkadaşlarının arasında tek bağlı kendileri oldukları için kendilerini çözmek için çırpındıklarını, sandalyeden devrildiklerini ve yerlerde çırpındıklarını, özellikle yemek yerken bağlandıklarında sinirlenip tabaklarını döktüklerinde yeniden yemek vermek yerine kuru ekmek verdiklerini ve diğer birçok şeyi çok, çok geç öğrendik. İnsan hiç kendi başına gelmez sanıyormuş.”

Baba Tarakçı: 'Konu artık adli bir vaka. Takipçisi olacağız'

Soruşturma başlatıldı

Tarakçı ailesi, çocuklarının anaokulunda kötü muamele gördüklerini belirterek Bilecik Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Ayrıca Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de başvuran ailenin şikayeti üzerine hem adli, hem de idari soruşturma başlatıldı.

Anaokulunda açıklama: Karalama kampanyası

Özel anaokulu yetkilileri ise sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak iddiaların gerçeğği yansıtmadığını, kendilerine yönelik bir karalama kampanyası yürütüldüğünü öne sürdü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir