Görüş Bildir
Haberler
Alp Gürkan'a 'Dolandırıcılık' Suçlaması

Alp Gürkan'a 'Dolandırıcılık' Suçlaması

adem kara
17.05.2014 - 14:14

Soma'da facianın yaşandığı maden ocağının sahibi Alp Gürkan'ın suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kurulan örgüte üye olma, hileli iflas, tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı gibi suçlardan yargılandığı ortaya çıktı.

Soma Holding'in sahibi Alp Gürkan'ın İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kurulan örgüte üye olma, örgüt suçu kapsamında hileli iflas, tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı, 6183 Amme Alacakları Usulü Hakkında Kanun'un 110. maddesine muhalefet suçlamasıyla yargılandığı ortaya çıktı.

Alp Gürkan'ın işadamı Korkmaz Yiğit ile birlikte Yiğit'in gayrimenkullerini başka bir isim üzerinden satın alarak örgütlü olarak nitelikli dolandırıcılık ve hileli iflas suçlarını işledikleri, böylece TMSF'nin ve alacaklılarının elinden borçlu Korkmaz Yiğit'in malllarını kaçırdıkları iddia ediliyor.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, şüpheliler hakkında 7 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İddianamedeki diğer şüheliler ise Mehmet Erdoğan, işadamı Gürbüz Yiğit, Fuat Araz, Ethel Valid, Kemal Gülman, Firdevs Erentuğ, Lemi Gülman, Kahraman Yiğit, Metin Aşık, Yiğit'in sekreteri Sibel Yiğit.

Kaynak: Selahattin Günday | Al Jazeera

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/al-jazeer...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0