Alışveriş Yapmaktan Nefret Kere Nefret Eden Kadınların 13 Geçerli Sebebi

-

Alışveriş yapmayı kim sevmez? Evet bazıları sevmez! "Bütün kadınlar alışveriş yapmayı sever" gibi genel bir kanı var insanlarda ama alakası yok. Alışveriş yapmayı sevmeyen insanların kendine göre çok da geçerli sebepleri vardır. İkna olur musunuz bilemem ama bazıları şunlar:

1. Zaten bin bir mücadele ile kazandığı parasını, ıvır zıvır için harcamak ona çok fazla dokunuyordur.

Ivır zıvır = her türlü kozmetik, yeni sezon kıyafetler.

2. O az evvel bahsettiğimiz ıvır zıvır için harcanmayan paralar var ya, hah onları gezip seyahat etmek için bir kenara ayırıyordur.

Elbise gelir geçer, gezip-gördüklerin aklında kalır.

3. Mağazalar indirime girdiğinde çığlık çığlığa sağa sola koşan arkadaşlarını gördükçe içine doğru patlıyor; etrafa bi boş bakış, yarım gülüşler atıyordur.

Anlıyorum hayatım %50, evet... Hadi bye!

4. Moda nedir, sezon renkleri nelerdir hiç haberi olmaz; olsa bile umrunda olmaz. Bir şeyi satın alıyorsa moda olduğu için değil, diğerleri eskidiği için alıyordur.

Çünkü normali bu.

5. Alışveriş yapma fikri kafasına girdiği andan itibaren afakanlar basıyordur. Hatta hayatının en sıkıcı zamanlarını, alışveriş yaparken yaşıyordur.

O stresi çeken bilir.

6. Çocukluğundan beri kendi zevkini bilen annesi tarafından danışmanlık hizmeti alıyordur; bu ızdıraplı işi annesi seve seve yerine getiriyordur.

Anneler en büyük yaşam koçlarıdır!

7. Alışveriş yaparken kaybettiği zaman, ona göre çok büyük bir israftır. Nasıl geçtiği anlaşılmayan o yorucu zaman içerisinde daha faydalı şeylerle uğraşmayı tercih eder.

Bi de üstüne yorgunluğu koy...

8. Bütün vitrinler janjanlı, şatafatlı kıyafetlerle dolu olduğu için bir kere daha alışveriş yapmaktan soğumuştur. Basit bir şeylere ulaşmak giderek daha da zorlaşmıştır çünkü.

İlla tüllü, illa pullu ve taşlı olacak her şey di mi?

9. Üstüne başına bir şeyler almak için kalabalık, havasız bir AVM'ye gitmek zorunda olmak, onu çilelerden çilelere sürüklüyordur.

Yaşasın cadde, pasaj alışverişi; kahrolsun AVM'ler!

10. Bırakın gidip bir şeyler satın almayı, alışverişle ilgili şeyleri anlatan arkadaşlarını dinlerken bile fenalıklar basar, oracıkta yok olmak ister.

Çok zor bir durum, inşallah kimse yaşamaz.

11. Ne kendisi alışverişe çıkar, ne de başkasına alışveriş yaparken eşlik eder. Hatır için bile birisinin yanında bulunmak onun için bir işkencedir.

12. Mümkün olduğunca doğal ve olduğu gibi takılmayı kendine hayat tarzı olarak benimsemiştir. Olduğu gibi kabullenilmek, en büyük düsturudur.

Doğallık, bakımsızlıktır diyen şöyle kenara ayrılsın gençler!

13. "Öyle bir kadın yoktur" diyene yüksek sesli kahkahalar atarak cevap vermeyi tercih eder. Selamlar, tanışmış olduk...

Demek ki büyük konuşmamak lazımmış.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hera-sude-r

Alışveriş merkezleri şeresizdir

nonsine

içeriği okurken her maddede "işte bu ben" diyip durdum, yalnız değilmişim

Gizli Kullanıcı

Lütfen ama... Gerçekte var olmayan ütopik kadın tiplemeleri oluşturarak erkeklere boş ümit vermeyiniz.

ilgin-gezginci

Erkekler siz istediğinizi bulamıyorsanız biz kızlar ne yapalım. Onedio'da test çözene kadar gerçekte var olmadığını düşündüğün tiplemeyi aramaya çık

emir___han

İşte bu ben <3 Alışveriş den nefret ederim. Benim modam kendi zevkim. Başkaları kendi zevklerini üretecek bende millet laf der diye onu takip edip giyeceğim öyle mi ASLA! Ben ne seversem onu alır giyerim. Temiz ve yıpranmamış olduğu sürece yıllarca da giyerim, kimse umrumda olmaz, o yüzden boş boş avmlerede vakit öldürmem. Çok çok mecbur kalırsam (kıyafetimin canı çıkmıştır giyilmekten) alışverişe gidersem de birşeyi hemen beğenir, denerim ve yallah eve. Oyalanmam yarım saate biter işim, alışverişe vakit harcayacağıma, kitap ve kahvemi alır keyfimi yaparım daha eğlenceli benim için.

_oishii_

makyaj yapmaktan nefret ediyorum. herkes yapıyor diye anormal olan benmişim gibi davranılmasından da nefret ediyorum, etrafımda sabahın 8'inde assolist gibi dolanan kadınlar yüzünden her sabah duşumu alıp tertemiz deodorantımı sıkıp kremimi sürdükten sonra işe gelen ben'i bakımsızlıkla suçlamalarından da nefret ediyorum. hayır efenim ne münasebet, siz fazla kokoşsunuz !

Görüş Bildir