Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ali Dürüst'ten Sneijder Gerçeği

4PAYLAŞIM
Ali Dürüst'ten Sneijder Gerçeği

Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Ali Dürüst, Wesley Sneijder olayınının dününü ve bugününü anlattı.

Galatasaray Sportif AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dürüst, TRT Spor'da yayınlanan Futbol Arenası programına katıldı ve özel açıklamalar yaptı.

İŞTE DÜRÜST'ÜN SÖZLERİ

"Serdar Aziz'i resmen istemedik. Sadece bir düşüncemiz oldu, bu rakamlarda görüşmemiz mümkün değil. Chedjou, Afrika Kupasına gidiyor diye bir stoper alma düşüncesindeydik ama bu piyasada zor. Koray var Hakan var sonuçta.

"GÜZEL BİR DÖNEME GİRMİŞTİK"

"2011'de olağanüstü bir seçim oldu ve genel kurul bir seçim kararı aldı. Sonrasında Ünal Aysal önderliğinde biz göreve geldik. O dönemde de takımd asıkıntılar vardı. Biz geldik Fstih Terim'le anlaştık ve 2 sene şampiyon olduk. Güzel bir döneme girmiştik. Ve bu 2 yılın ardından yeni bir seçim kararı alındı."

"FENERBAHÇE'NİN SAHASINDA YAŞADIĞIM ŞAMPİYONLUK..."

"Yeni seçimde Ünal Aysal'ın bizi yönetime almaması bizi şok etmedi ama Aysal da seçimi aceleye getirdiğini kabul etmişti. O zaman çok iyi giden bir takım ve kulüp vardı. Bonservisleri çok güzel 3 yıllık periyoda dağıtmıştık. Planlamamızı güzel yapmıştık. İyi bir takım ve iyi bir havuzumuz vardı. İlk iki sene bunun mevyesini aldık. Plafoff çıkardılar onu da kazandık. Fenerbahçe'nin sahasında aldığımız şampiyonluk, yaşadığım 7 şampiyonluk arasında çok değerlidir. "

"SNEIJDER VE DROGBA TRANSFERLERİ..."

"Sneijder ve Drogba transferleri bilgimiz dahilinde olan şeylerdi. Transferlerde hata olur uygun olur. Biz az hata yaptık ve verimi de aldık. Riera'dan iyi verim aldık. Sneijder'de hocamızın çekincesi oyun sistemiyle ilgili bir çekincesi vardı. Drogba'da ise hoca, başkan, Abdurrahim ve ben hemfikirdik. Bu iki oyuncu da geldi ve biz yine şampiyon olduk."

"SEÇİM KARARI NEDEN ALINDI?"

"Sonrasında Ünal Aysal seçim kararı aldı. Bu kararda bize danışmadı. Danışsaydı kararından vazgeçirirdik. Çünkü üzerimizdeki soru işaretlerini atmış ve mali konulara dönmeye vakit bulacak yere gelmiştik. Taraftar arkamızdaydı ve takımı düze çıkardık ve biraz içimize yöneleceğiz ve durumumuzu düzelteceğiz diyebilirdik. Sonuç olarak kötü bir ortamda kulübü alıp buralara getirmiştik. Seçim kararı niye alındı? Bunu Ünal Aysal da bilmiyordur büyük ihtimalle. Belki Başkan bir huzursuzluk hissetmiş olabilir. Çünkü yeni yönetim geldi ve sonrasında Fatih Terim de 3-4 maç sonrasında gönderildi. Bir yönetim hocasını her türlü gönderebilir ama gönderiliş şekli yanlıştı."

"İKİ TARAFTAN DA TEKLİF GELDİ"

"Son seçimde iki taraftan da bana teklif geldi. Ben iki tarafa da hanginiz seçilirseniz ben yardımcı olurum dedim. Mayıs'ta seçim var. Başımıza bela olan şey de bu olağanüstü genel kurul garabeti. Ben de kalan bu sürede elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Abdurrahim Albayrak'ın verdiği enerjisiyle işimizi yapıyoruz."

"BAŞKANLIĞA ADAY OLMADIM, ÇÜNKÜ..."

"Başkanlığa aday olmadım çünkü aday olup başkan olduktan sonra işlerinizi iyi ayarlamanız lazım. Ben Galatasaray'da henüz kendimi o şekilde görmüyorum. Şimdi aday olan insanlar var ben onların hepsine diyorum ki gelin beraber çalışalım. Kulübün rakamlarını görelim. Birlik beraberlik içinde çalışıp kulübü zordan kurtaralım. Galatasaray bu yönetimle ortak aklı buldu. Mayıs ayında yapılacak seçimle olağan düzene girelim artık. Benim başkanlık düşüncem yok. Burada konuşmam spekülasyon aracı olmasın. Şu anda aday değilim. Ama adaylığı değerlendireceğim. "

"Şu anda 380 milyon avro borc-alacak farkımız var. Halka açık bir şirketiz ve yaptığımız her anlaşmayı açıklıyoruz. Bu sıkıntılar herkeste var. Bizim şu an sıkıntımız sermaye. Futboldan ziyade diğer branşlardan büyük zararlar geliyor. Her sene 20-25 milyon dolar bir zarar geliyor. Bunlar hep acı reçete. Basketbol diyoruz. Benim takımım çıkıp galip geldiği zaman mutlu oluyorum. Büyük kulüpler bu amatör şubelerde yatırım yaparken yardım almalılar. Amatör şubelerdeki başarılarımızı görüyorsunuz. Büyük takımlar çekilse seyirci olmuyor."

"LİGDE GÜZEL BİR YARIŞ VAR"

"Şu anda ligde güzel bir yarış var. Kim şampiyon olursa olsun birileri de üzülecek. Takımımızı değiştiremeyiz. Bir gün sevinip sonraki gün üzüleceğiz. Yöneticiler biraz daha sakin kalmalı. Tansiyonu yükseltmemeliyiz. Maçlardan sonra bizler de konuşmamalıyız. Profesyoneller kim? Hocalar ve oyuncular. Onlar çıksın konuşsun. Bizim biraz sessiz kalmamız lazım. Ama neticede taraftarız ve duygularımıza yeniliyoruz ne yazık ki."

İşte ilk günden bugüne Sneijder konusunda yaşananlar

"Sneijder gitmeyecek. Konu kapandı. 20 milyon euro çıkış maddesi var. Sneijder olayı, bir Juventus'la görüşmedik, bize resmi talep gelmedik. Bizim zaten menajerimiziyle Belçika'dan bugüne koyulan bir randevusu var. Bize olabilir mi dediler, olmaz dedik ve konu kapandı."

"JUVENTUS KULÜBÜNE DEDİK"

"Bir takım şeyler çıkıyor, haberler, Juventus kulübüne dedik ki, bu bizim mukaveleli oyuncumuzdur, önce bizimle görüşün dedik, onlar da hayır bizim bir durumumuz yok. Şartlar belli, görüşürüz dediler. Bu anlamda bir yazışma oldu. Sebebi bu, spekülasyona son vermek istedik. Bulanık hava bırakırsanız, biri alır çantasını iş karışır."

"SNEIJDER İLE SÖZLEŞME YENİ YÖNETİMİN"

"2016'ya kadar olan kontratını uzatıp uzatmamak bizim aramızda. Onların düşüncesi şu, oyuncu daha oynamak istiyor. Onların iddiasına göre, Sneijder futbolun daha yüksek tempoda olduğu yerde oynamak istiyor. Dışarıdan alacağı rakamı, Galatasaray'dan alacağı rakamdan daha aşağı olmasına göz yumuyor. Oyuncunun böyle bir sözü yok ama menajerinin böyle bir senaryosu var. Sneijder'in sözleşmesini yeni yönetim hallecek, bizim işimiz değil. Oyuncu, sahiden burada kalmak istiyor. Biz de o kalsın istiyoruz."

"BİZİM TRANSFERDE AMACIMIZ..."

"Bizim şartlarımız Sneijder konusunda belli. Sayın Başkanımız o ücretin üstüne de çıktı zaten. Transfer döneminde de böyle şeylerin çıkması doğal. Sneijder'in performansından memnunuz. Bu yarışta onun da olmasını istiyoruz. Bizim transferde amacımız, elimizdeki oyuncuların verimini artırmak. Geçmişteki performanslarını tekrar yakalamalarını istiyoruz."

"YENİ KURALLA GARİPLİK KALKACAK"

Yabancı sayısının açılmasıyla, belli sıkıntılar ortadan kalkacak. Eğer, Ozan veya diğer bir arkadaşımız Manchester'a 10 milyona gidiyorlarsa, gitsinler. Eğer, yabancı kulübün vereceği paradan daha fazla isteniyorsa bir gariplik var. Sen de almak zorundasın. Bu oyuncular sahiden iyi oyuncular ama o rakamı eder mi, haksızlık etmeyeyim ama şartlar normal değil. Bugün, yerli oyuncunun değeri belli değil. Gelecek seneye yatırım için doğru bir zaman değil. Şu an rakamlar biraz egzajecere.

Şampiy10

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir