Görüş Bildir
Haberler
Akşam'ın Manşet Haberine 3. Yalanlama Başbakanlık'tan

Akşam'ın Manşet Haberine 3. Yalanlama Başbakanlık'tan

adem kara
28.06.2014 - 16:32
İçeriğin Devamı Aşağıda

Akşam gazetesinin dünkü manşetinden yansıttığı 'Karargahta 40 paralel paşa' başlıklı haberine Genelkurmay'ın ardından bir yalanlama da Başbakanlık'tan geldi.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) sızma girişimleriyle alakalı olarak dün yayınlanan haber çerçevesinde, söz konusu girişimi araştırmak üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla özel bir ekip oluşturulduğu biçimindeki iddianın gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sızma girişimleriyle alakalı haberler üzerine yapılan açıklama şöyle:

'Türk Silahlı Kuvvetlerine sızma girişimleriyle alakalı olarak dün bir günlük gazetede yayımlanan haber çerçevesinde, söz konusu girişimi araştırmak üzere Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla özel bir ekip oluşturulduğu biçimindeki iddia gerçeği yansıtmamaktadır.

Demokratik bir hukuk devleti olan ülkemizde, TSK da dahil olmak üzere resmi kurumlara yönelik her türlü gizli yapılanma girişimleri karşısında neler yapılacağı yasalarla belirlenmiş durumdadır. Devlet kurumlarının bu tür girişimlere karşı hukuk sınırları çerçevesinde gerekli hassasiyeti göstermekte olduğunun dikkate alınması, herhangi bir kuruma ilişkin yanlış algıya yol açılmaması hususunda medya organlarının da daha titiz davranmalarında yarar görülmektedir.' 

AA | Medyatava

Kaynak: http://www.medyatava.net/haber/aksami...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın