Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Akbank'ın Ön Elemeyi Geçen "Kısa"ları Belli Oldu

 > -

Akbank'ın Ön Elemeyi Geçen "Kısa"Ları Belli Oldu

Akbank'ın Ön Elemeyi Geçen "Kısa"Ları Belli Oldu

Akbank Sanat'tan yapılan açıklamaya göre, bu yıl 10-20 Mart tarihlerinde 10. gerçekleştirilecek Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenen "Kısa Film Yarışması" ön eleme sonuçları belli oldu.

Festivalin yarışma ve yarışma dışı kategorilerine bu yıl toplam 309 film başvurdu.

Yeni fikirleri desteklemeyi, genç sinemacılara kendilerini gösterme olanağı ve kısa film kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan festivalin, yönetmen Mehmet Güleryüz, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ayşegül Selenga Taşkent ve yönetmen Selim Evci'den oluşan ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu, yarışmalı bölüme katılan eserler arasından 11 canlandırma film, 15 kurmaca film ve 10 belgesel olmak üzere toplam 36 kısa film "Festival Kısaları" ve "Canlandırmalar" bölümünde izleyicilerle buluşmaya hak kazandı.

Jüri kurulları tarafından "Kurmaca", "Belgesel" ve "Canlardırma" kategorisi olmak üzere üç farklı kategoride belirlenecek festivalin en iyi filmleri, 20 Mart'ta düzenlenecek ödül gecesinde açıklanacak ve Akbank Sanat tarafından 8 bin lira ile ödüllendirilecek.

16 ülkeden 97 film, 21 seans, 11 söyleşi ve atölye çalışması, sinema dünyasından 19 konuğu ile Akbank Kısa Film Festivali'nin 10 gün boyunca kapısı herkese açık olacak ve tüm etkinlikler ücretsiz olarak Akbank Sanat'ta gerçekleşecek.

Ayrıca seanslara geç kalanlar için film gösterimleri, Akbank Sanat'ın kafesinde eş zamanlı gösterilecek.

Akbank 10. Kısa Film Festivali'nde ön elemeyi geçen "Canlandırma" filmler:

Uyanış - Mervecan Gülcan, Güneş Göçmen

Tornistan - Ayce Kartal

Yalnızlığın Dayanılmaz Ağırlığı - Gözde Sukmenyıldız

Leke - Güven Şahinkanat

Secret Memories - Ersin Kozan

İki Ağaç - Tuğba Özer

Çığlık - Alper Durmaz

Bir Küçücük Çocuktum - Gülçin Balta Tezcan

Çirkin - Perihan Türkdoğan

Kafa - Koray Sevindi

Flower - Serdar Çotuk, Buğra Uğur Sofa

Ön elemeyi geçen "Kurmaca" filmler:

Adem Elması - Şebnem Dönmez

Salıncak - Nazan Kesal

Sadece Tek Bir Gün - Tunç Şahin

Tamah - Erhan Yürük

Karpuz Cenneti - Gülistan Acet

Ayaz Vurgunu - Aydın Kapancık

Sevgili Kızkardeşim - Boran Güney

Vicdan - Ali Sina Gürsu, Zeynep Tuvana Bingöl

Pepuk - Özkan Küçük

The Man Behind The Mask - Mustafa Yol

Mod - Deniz Tarsus

Patika - Onur Yağız

Sinek - Mustafa Karadağ

Çok Uzun Bir Hikayenin Tam Ortası - Ertuğ Tüfekçioğlu

Yaşam Merkezi - Ömer Günüvar

Ön elemeyi geçen "Belgesel" filmler:

Oturak - Murat Aytaş

Meğer - Uğur Egemen İres

Siyaha Bakmak - Zeynep Altay

Misafir - Haydar Demirtaş

Sınırdakiler - Tuna Kaptan, Felicitas Sonvilla

7 Lira - Ahmet Mert Yavuz

CNN Türk

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AydınBingölFestivalSinema
Görüş Bildir