Görüş Bildir
Haberler
Aerosmith Konseri İptal, Grup Üyeleri Başsağlığı Diledi

Aerosmith Konseri İptal, Grup Üyeleri Başsağlığı Diledi

Fatih UZUN
14.05.2014 - 18:17

Aerosmith Konseri İptal, Grup Üyeleri Başsağlığı Diledi

Rock müziğin efsane gruplarından Aerosmith’in bu akşam vereceği Türkiye’de ilk konseri, Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle ilan edilen ulusal yas gereği iptal edildi. Grubun üyeleri, facia nedeniyle madencilerin ailelerine ve Türkiye’ye başsağlığı diledi.

Konser organizasyonunu yapan BKM ve MAP, konserin iptal edildiğini duyurarak, “Şehit olan madencilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine ise başsağlığı ve sabır diliyoruz. Şu anda hala mahsur durumda bulunan madencilerimizin ise bir an önce sağ salim kurtulmasını temenni ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Müzisyenlerin mesajları ise şöyle:

Aerosmith’in solisti Steven Tyler: “Bu sabah Soma Manisa’daki madende gerçekleşen korkunç kazanın haberiyle uyandım. Dualarım hayatını kaybedenler, hala mahsur kalanlar ve aileleri ile. Türk insanlarını kalbimizde tutuyor, oldukça üzgün bir ulusun üç günlük yasını saygıyla karşılıyoruz. ”

Grubun bas gitaristi Tom Hamilton: “Grubun tüm üyeleri Soma’da kaybettiğimiz madenciler için üzgün. Kalplerimiz ve dualarımız, hayatını kaybeden ve yaralananların aileleriyle olacak. Madende mahsur kalanların sağ salim kurtarılmasını umuyoruz.”

Grubun gitaristi Brad Whitford: “Sevdiklerini kaybeden ailelerin, hayatını kaybedenlerin iş arkadaşlarının ve Türk halkının acısını paylaşıyorum.”

Grubun diğer gitaristi Joe Perry: “Bu korkunç olayda hayatını kaybeden ve yaralanan işçiler ile aileleri için derin bir üzüntü duyuyorum. Haberi alır almaz Amerika’daki eşimi aradım. Ben ve ailemin duaları hayatını kaybeden ve yaralanan işçiler ve onların aileleri ile. Sözcükler, duyduğum acıyı ifade edemez.”

Grubun davulcusu Joey Kramer: “Türkiye’deki trajediden etkilenen herkese baş sağlığı dileklerimi iletiyorum. Kalplerimiz ve dualarım sizlerle.”

Şehit olan madencilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine ise başsağlığı ve sabır diliyoruz. Şu anda hala mahsur durumda bulunan madencilerimizin ise bir an önce sağ salim kurtulmasını temenni ediyoruz.

Kaynak: http://zete.com/aerosmith-konseri-ipt...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0