Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

90'lı Yıllarda Çocuk Olanların Oynadığı Dijital Oyunlar

Gamer
165PAYLAŞIM

Hani hep deriz ya 90'lı yıllarda çocuk olmayanlar bilemez, her yerde de gerek resimlerle gerek gerekse masal gibi anlatışlarla. Ama hep saklambaç oynamazdık ki ya da toz toprak içinde maç yapmak gibi. Biz de bilgisayar oyunlarına bulaşmadık değil hani. Şimdi onları biraz hatırlayalım istiyorum

Nokia 3310 Snake

Yorumsuz:)

FIFA 2000

Aslında sadece Fifa 2000 değil ama bu oyunun introsu çok farklıydı. Fifa 98, Fifa 99 biraz daha ilerde Fifa 2002 World Cup en sevilen nostaljik futbol oyunlarıdır. Üç boyutlu bile değiller ama hepimizde yeri bambaşkadır. Hatta belki de oyunlara hile yaparak müdahele etme geleneğimiz bu oyunla başlamış olabilir (bknz. Uzaylıların gelmesi=) )

Captain Tsubasa

Tsubasa diyorum efsane kaptan diyorum gol diyorum başka da bir şey demiyorum.

Tank 90

İçimizdeki hayvan sevgisini belki de bu oyuna  borçluyuz. Kapalı alandaki kartalı koruyacağız diye imanımız gevrerdi. Hele bir de ortağın varsa bu oyun vazgeçilmez hale gelirdi.

Super Mario

Hazır sevgiden konu açılmışken bu fedakar su tesisatçısını geçmeyelim. Sonuçta o kadar çile prensesi kurtarmak için değil miydi? :)

Goal 3

''Futbolda imkansız diye bir şey yoktur'' cümlesini bize öğreten oyun. Topu muza mı çevirirsiniz kaleme mi yoksa yıldıza mı? Bu oyunda her şer mümkün hatta günümüzde gol attıktan sonra oyun tarafından sevindirilen futbolcular bu oyunda tamamen sizin kontrolünüzde yapardı sevinç gösterilerini.

Street Fighter

Kavga etmeyi ayrı bir heyecana dönüşten oyun. Resimdeki ikili de en popüler olanları. Tabi Honda, Chun-Li, Blanka falan falan

Grand Theft Auto (Kısaca GTA) Serisi

Adam döv, araba çal, polisle çatış, görevlere katıl akla gelen ne varsa bu oyunda yapılabilir. Gerçek hayatta yapamadığımız ne varsa hepsinin acısını bu oyunlarda çıkarırdık. Dipnot: GTA serisi yeni oyunlarla devam etmekte.

Winning Eleven

Profesyonel futbol oyununa geçiş dönemimiz bu oyunla başlar ve günümüzde PES ve FİFA ile zirve noktalara ulaşmıştır.

Bomberman

Şu kocaman alanda o kapıyı bulana kadar imanımızın gevrediği oyunun ta kendisi. Hele bir de bombayı bıraktıktan sonra sıkışıp kalınca o yaşadığımız çaresizlik paha biçilemez.

Circus Charlie

Sirkte çalışma hayalini kısmen de olsa eve getiren oyun.

Duck Hunt

Özellikle erkeklerin keskin nişancı rolüne soyunduran bu oyunun en gıcık tarafı o köpeğin kahkahası.

Counter-Strike

Takım olma ruhunun, grup çalışmasının güçlenmesinde en büyük katkıyı sağlayan oyun. Hala oynandığını görüyoruz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yasin.cobanogluu

winning elevenı salın da ISS yi unutmuşsunuz o oyunların babası o

copur

daha unuttuğumuz bir sürü oyun vardır tabi

Görüş Bildir