6 Yaşında Oxford Üniversitesi mi? Çıtayı Einstein Katına Çıkaran Otizmli Genç Dâhinin Hayran Kalacağınız Başarı Öyküsü

-

Dünya'nın en zeki çocuklarından Joshua Beckford'un saygı duyulacak başarı hikayesini sizler için derledik...

Bu içerikteki bilgiler Lifeissues sitesinden derlenmiştir.

Joshua Beckford yüksek işlevsel otizm teşhisi konan, dünyanın en zeki çocuğu!

Joshua henüz 10 aylıkken babası, klavyedeki harfleri ezberleyebildiğini keşfetti. Ardından babası Joshua'nın alfabeyi yazabildiğini ve çeşitli grafiklerdeki farklı renkleri gösterebildiğini keşfetti. 

Joshua 3 yaşına geldiğinde farklı bir dil öğrenip, akıcı bir şekilde Japonca konuşmaya başlamıştı bile. Beckford, “Dört yaşından beri babamın dizüstü bilgisayarını kullanıyorum ve o yaşlarda organları öğrendiğim bir vücut simülatörüne sahiptim” dedi.

Bu zamana kadar Oxford Üniversitesi'ne kabul edilen en genç öğrenci!

2011 yılında babası, Oxford Üniversitesi'nde 8-13 yaş arası çocuklara özgü bir programı keşfetti. Oğlunun başarabileceğine inandı ve program için öngörülen yaşın altında olmasına rağmen çocuğunu kabul edilme umuduyla Oxford'a yazdı.

Başarısından dolayı Oxford Üniversitesi tarafından Beckford'a kayıt olma şansı verildi ve şimdiye kadar kabul edilen en genç (6 yaşında) öğrenci oldu. Felsefe ve tarih dersleri aldı ve her ikisini de ayrı ayrı geçmeyi başardı.

"Ben dünyayı kurtarmak istiyorum. Dünyayı ve insanların fikirlerini değiştirmek istiyorum. Dünya ile ilgili doğru şeyleri yapmak için bazı şeyleri değiştirmek istiyorum."

Joshua şimdi 12 yaşında, akranlarıyla üçüncü sınıfa gidemiyor çünkü zaten 2 yaşına gelmeden üçüncü sınıf eğitimini tamamlamıştı. Hayali beyin cerrahı olmak, şu an akademide ilerliyor ve evde eğitim görüyor. 

Joshua önümüzdeki iki yıl içinde doktor olma hedefine ulaşmayı planlıyor. Akademik çalışmalarının yanında, Mısır tarihi hakkında oldukça meraklı genç dâhi, bir çocuk kitabı üzerinde çalışıyor.

Beckford, 2017 yılında, günümüz toplumundaki sorunları ele alan köklü toplulukların mükemmel başarılarını kutlayan Ulusal Çeşitlilik Ödülleri'nde Yaş için Olumlu Rol Modeli Ödülü'nü kazandı.

Akademik kahramanlığının yanı sıra Beckford, Ulusal Otizm Toplumu’nun Siyahi ve Azınlık kampanyasının yüzü olarak görev yapıyor. Yüksek işlevsel otizmli genç çocuk, azınlık gruplarının otizm desteği ve hizmetleri edinme girişimlerinde karşılaştıkları zorlukları vurgulamaya yardımcı oluyor.

Joshua başarıları ve zekasıyla birçok insana umut olurken, yaşının üzerinde bir olgunlukla bizlere de çok şey öğretiyor, geleceğinin hep böyle parlak olması dileğiyle...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
samet-ozturk16

Türkiye'de üniversiteler: Ben bir ÖSYM'ye sorayım...

gzm-ynklr

Bravo.

spiritorbs

Brawo walla . Süper yetenek . Özel bir çocuk . Keşke fizikçi olsaymış . Cevaplanması gereken çok soru var . Bu eleman hallederdi bence .

spiritorbs

Mısır tarihine merak saldıysa astronomide okur bence . EEeee ne kadar çok şey bilirsen o kadar bilmediğini anlarsın derler ya . o misal . Ordan son bölüm fizik te okur .

emrealtundass

Müzik kulağım, hiç bir eğitim almadığım halde ileri seviye çizim yeteneğim uyuşturucu batağındaki bir mahallede yok olup gitti hayallerim... Şimdi ne mi yapıyorum kanser tedavisi görüp bir kırtasiyede fotokopi çekiyorum.

spiritorbs

Geçmiş olsun dostum . Umarım daha iyi olursun . Tedavi nasıl gidiyor peki ?

emrealtundass

3 ayda bir kontroller de ecel terleri döküyorum ama çok şükür şuan stabil bi vaziyette, lenf bezlerimde takılıyor ne büyüor ne küçülüp yok oluyor.

elanonimo

kardeş hiç canını sıkma her zaman güçlü ve mutlu ol en önemlisi bu. birçok insan başarıyor ve iyileşebiliyor sen neden başaramayasın ki? umarım en kısa sürede sağlığına tamamen kavuşursun hep mutlu ol :)

emrealtundass

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim, her ne kadar geçim sıkıntısından nefes dahi alamıycak kadar bunalsam da kanseri yenicem, kısmen yendim gerçi^^ :)

deli-bilge

İnsan nefes aldığı sürece hayalleri de nefes alıp yaşamaya devam eder.. Geçmiş olsun. İyileş ve hayallerine fırsat ver.

beste-fidancioglu

vay be Joshua kardeşim maşallah sana, dişlerinin parıltısında daha dünyaya gelmeyen çocuklarımın geleceğini gördüm inşşallahhh

safak-elmas

bireeehhh birehh

safak-elmas

dişlerinin parıltısında daha dünyaya gelmeyen çocuklarımın geleceğini gördüm Cümleye bak bireeehh

Görüş Bildir