48 Saatte Film Çekebilir misiniz?

 > 
6PAYLAŞIM

İstanbul 48 Saat Film Projesi, “48 saatte film çekebilirim!” diyen herkesi projeye davet ediyor. Çekilen filmlerin gösterileceği Gala Gecesi ise 12 Kasım Perşembe günü saat 20.00'de Kadıköy Sineması’da gerçekleştirilecek.

Yaratıcılık, dinamizm ve ekip çalışmasına odaklanarak film yapmaya teşvik eden İstanbul 48 Saat Film Projesi bu sene dördüncü kez 6-8 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Proje kapsamında çekilen filmlerin gösterileceği Gala Gecesi ise 12 Kasım Perşembe günü Kadıköy Sineması’nda saat 20.00'de başlayacak.

Ana kuralı 48 saat içinde filmi tamamlayıp teslim etmek olan yarışmada zamanında teslim edilen bütün filmler jüri tarafından değerlendirilecek. Kazanan film, İstanbul’u temsilen bu sene Atlanta’da düzenlenecek Filmapalooza 2016’da gösterilecek. Filmapalooza’da dereceye giren filmler ise Cannes Film Festivali’ne doğru yola çıkacak. Ayrıca İstanbul 48 Saat Film Projesi birincisi, Filmapalooza 2016’nın gerçekleşeceği Atlanta’ya uçak biletinin de sahibi olacak. Profesyonel ya da amatör herkese açık olan yarışma, “48 saatte film çekebilirim!” diyen katılımcıları bekliyor.

Dünya’da 120’nin üzerinde kentte gerçekleştirilen, en dinamik kısa film deneyimini yaşatan 48 Saat Film Projesi’nin İstanbul ayağında bugüne kadar 1000’nin üzerinde katılımcı 100’ün üzerinde film çekti.

Milliyetsanat

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir