30 Küçük Çocuğa Tecavüz Eden Meksikalı Rahip Suçsuz Bulundu!

274PAYLAŞIM

HIV virüsünden etkilenmiş olan meksikalı rahip Jose Garcia Ataulfo, yaşları 5 ile 10 arasında değişen 30 farklı küçük çocuğa tecavüz etti, fakat katolik kilisesi tarafından suçsuz bulundu. 

Daily Mail'in derlediği habere göre, kurbanlar genel olarak Meksika'nın kuzey bölgesinde kalan Oaxaca eyaletinde yaşıyorlar. Kurbanlardan birisinin annesi Vatikan'a şikayette bulunmasına rağmen bu şikayeti geri çevrildi. 

Son zamanlarda gerçekleşen olaylardan sonra Papalık adına konuşan Papa Francis, rahip kimliğiyle çocuklara karşı işlenen cinsel suçların cezalandırılacağını ve bu rahiplerin piskoposluklardan temizleneceğini söyledi.

urgente24.com isimli bir İspanyol haber sitesinde yayınlanan bir habere göre Meksika Başpiskoposluğu tarafından rahip Ataulfo'nun görevini hiçbir şekilde kötüye kullanmadığına kanaat getirildi.

Fakat Ataulfo, Meksika'da yer alan Oaxaca adlı yerli halkın çoğunlukta olduğu bölgede halk tarafından suçlu bulunuyor. İşte tam da bu yüzden halk tepkisini göstermek adına bu bölgedeki Katolik kilisesinin önünden ayrılmıyor. 

urgente24.com 'a göre tecavüz kurbanı olan çocukların ailelerinden sadece iki tanesi rahibin suçsuz bulunmasına karşı çıkıp şikayetlerini tekrarladılar. 

Anonymous Mexico adlı internet sitesi kurbanlardan birinin annesinin Rahip Francis ile Roma'da buluşma isteğini yayınladı, fakat Vatikan'dan gönderilen ve davanın kapandığı vurgusuyla başlayan mektup ile bu istek reddedildi.

Rahipler, piskoposlar ve diğer din adamları tarafından çocuklara yapılan cinsel istismar Amerika Birleşik Devletleri'de dahil bir çok ülkede yaygın hale gelmiştir.

Russia Today'in haberine göre ise yeni çıkan kilise kuralları Vatikan'a din adamlarının yetkilerini elinden alma hakkını tanıyacak.

30 Küçük Çocuğa Tecavüz Eden Meksikalı Rahip Suçsuz Bulundu!
30 Küçük Çocuğa Tecavüz Eden Meksikalı Rahip Suçsuz Bulundu!

Boston Globe gazetesi, 2002 yılında çocukları kötü niyetli din adamlarından koruma konusuna parmak basarak bu konuyu milli ilgi odağı haline getirmişti.

Bu durum onlarca yılda meydana gelen binlerce cinsel istismar olayına karşı atılan bir adım oldu. Amerika'da atılan bu adımla, Meksika'da dahil diğer ülkelerdeki katolik kiliseleri de yüzleşmek zorunda kaldı.

2004 yılında Vatikan, kadınlara ve çocuklara karşı cinsel istismarda bulunma suçuyla Marciel Maciel'e yeniden soruşturma başlattı. 

En güçlü din adamlarından biri olan Maciel 2006 yılında Vatikan'ın zoruyla emekli oldu.

Daily Mail

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oztrk-mtl

Afedersiniz ama bu ve bunun gibi gavatları yağlı kazığa oturtup yaşadığı yerin kapısına dikeceksin bir kişinin siki mazluma kalkıyormu bak gör

mustafatma-demircan

hemen troll deniyor nerden bileyim o kaynak dediğiniz uzantınında yönlendirilmediğini ateş olmayan yerden duman çıkmaz !!!!

apacialdo

tanrı şimdi sizi korusun :)

gothic

Troll haber bu ya..! Yabancı sitelerde bile, millet hemen atladı diye dalga geçiliyor.! Onedio da, o sitelerden biri oldu ne yazık ki..!! Ne diyelim.. Olur böyle vakalar..! Zamanında, zaytung haberleri gerçek zannedenler de vardı..:))

avrupali

Bu habere çok üzülmüştüm ama haberin yanlış olduğu ortaya çıktı

Görüş Bildir