1926 Yılında Londra’nın Gelecekteki Ulaşımını Öngören Poster

-

Bu hafta Londra’nın Building Centre binasında, şehrin gelecekteki yolları üzerine bir sergi düzenleniyor. Ancak bu konuya dair en ilgi çekici resim 1926 yılında yapılmış bile.

Londra’nın uçak, helikopter ve zeplinlerle dolu gökyüzünü hayal eden bu resim, Londra’nın ulaşım sorumluları tarafından yetkilendirilen ressam Montauge Birrell Black tarafından yapılmış. Daha önce Liverpool White Star ve İngiliz Demiryolları gibi birçok ulaşım sistemi için reklamların tasarımını yapan Black, Londra’nın gelecekteki ulaşım trafiğini de tablosuna yansıtmış.

The Guardian’a göre bu poster, Londra’nın gelecekteki ulaşım durumuna iyimser yaklaşan tek resim. Çünkü o dönemde yapılan birçok resim, Londra’nın geleceğini korkutucu bir karanlık içinde ve kasvetli şekilde yansıtıyor.

Streets Ahead’in bisiklet yollarından akıllı otobüslere kadar vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik Londra sokaklarını nasıl değiştirebileceğine dair çok ilgi çekici vizyonları var. Gelecekte bu vizyonun nasıl olacağını bilemeyiz ancak otonom araçların ve droneların varlığı gelecekte kamyonların azalacağını ve sokaklarda daha çok insanın bisiklet ve otobüsle yolculuk edeceğini gösteriyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngiltereLiverpoolStar tv
Görüş Bildir