Görüş Bildir

19 Yaşındaki Cemal 3 Yıldır Madende Çalışıyormuş

Haberler
> 19 Yaşındaki Cemal 3 Yıldır Madende Çalışıyormuş

Soma'daki maden faciasının ardından gündeme gelen önemli konulardan biri de madende 18 yaşından küçük işçilerin çalıştırılıp çalıştırılmadığı oldu.

Facianın ertesi günü, Cemal Yıldız'ın dayısı olduğunu söyleyen bir kişi, yeğenin 15 yaşında hayatını kaybettiğini söylemişti. Bu iddialar hem hükümet, hem de madenci holding tarafından yalanlanmış, Yıldız'ın ailesi de çocuklarının 15 değil, 19 yaşında olduğunu söylemişti.

Sol.org.tr’nin haberine göre 19 yaşında hayatını kaybeden Cemal Yıldız, madende çalışmaya 16 yaşında başlamış. Yıldız'ı tanıdığını söyleyen bir kişinin soL’a verdiği bilgiye göre genç işçi okul masraflarını karşılamak için 2011 yılında madende alışmaya başlamış.

Cemal Yıldız, 9 Kasım 2011 tarihinde Facebook hesabından paylaştığı bir gönderide, 'Soma kömürleri.d' diyor. 'Ne iş cemo?' diye soran bir arkadaşına da 'maden ocana abi işe başladm' cevabını veriyor.

CNN TÜRK

Kaynak: http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Emrah Avşar

Enerji ve Tabii bakanını Taner Yıldız. şimdi istifaya çağırıyoruz hadi bakalım az delikanlı olda kalk o koltuktan. 16 yaşında madende bir çocuğun işi ne şim... Devamını Gör

KenBen

Allah'ım yaa... Ne acı ~~

Mehmet Burak Çöl

Ailesi adının cemal diil de Kemal olduğunu söylememişmiy di yoksa benmi yanlış hatırlıyorum :S Kafa iyice karıştı bende