Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

14 Yaşında Moda Dünyasında Fırtınalar Estirirken Kendisi Gibi Çocuklara İlham Veren Down Sendromlu Georgia Traebert

-

14 yaşında olan Brezilya'lı Down sendromlu genç kız, moda dünyasını devralmaya hazır. Sosyal medyada fark edildikten sonra şimdiden beş tane ajansa kaydoldu bile. Bugün, başarılarıyla diğer Down sendromlu çocuklara ilham kaynağı oluyor.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/fashion/model-w...

14 yaşındaki Georgia Traebert, şu anda Instagram'da 62 binden fazla takipçiye ulaşmış durumda ve Brezilya'da büyük markalara modellik yapıyor.

44 yaşındaki Curitiba/Brazilya'lı annesi Rubia Traebert, Georgia'nın fotoğrafını Facebook'ta 'şaka amaçlı' yayınladıktan sonra genç kız ünlenmeye başlamış.

Kızına down sendromu tanısı konduktan sonra Rubia, Georgia'yla tam zamanlı ilgilenebilmek için işinden istifa etmiş.

Rubia, teşhisin başlarda nasıl sarsıcı olduğunu şu sözlerle aktardı: "Georgia'ya hamileliğim sırasında doğum öncesi bütün testlerim olumlu çıkmıştı ve down sendromlu bir bebek olacağı hakkında en ufak bir bilgimiz bile yoktu. Doğal olarak, ilk başlarda hepimiz şok olduk. Fakat doğduğu andan itibaren çokça sevildi. Tabii ki aldığımız haber bizi hazırlıksız yakaladı. O zamanlar üzüntü ve güvensizlik duygularıyla doluydum."

Beş aylıkken kalp ameliyatı geçiren Georgia'nın kalbinin "tamamen iyileştiği" söyleniyor.

Georgia'nın ayrıca okullara uyum sağlamakta ve arkadaş edinmekte zorlandığı söyleniyor. Durumu annesi şöyle açıkladı: "Georgia çok fazla okul değiştirmek zorunda kaldı, bence hayatımızın en zor kısmı buydu. Kızımı evde gerçekten motive etmeye çalıştım. Oyunlar oynadım, şarkılar söyledim, onunla dans ettim. Görebildiğiniz gibi, kendimi tamamen ona adamak için işimden istifa ettim."

Haziran 2016'da Rubi, Georgia'nın fotoğrafını Facebook'ta yayınladı ve fotoğraf çabucak 1000 beğeniye ulaştı

Daha fazla fotoğraf paylaşmak konusunda cesaretlenen Rubia, Georgia'nın online varlığının büyümesinde büyük rol oynamış ve modellik ajanslarının iletişime geçmesi de uzun sürmemiş. Rubia şöyle devam etti: "Her şey küçük bir şaka olarak başladı; fotoğrafını Facebook'ta paylaştım ve anında çok sevildi. Asıl amaç, diğer Down sendromlu çocuklara ne kadar ilham vereceğini görmekti."

"Georgia bugün tam beş ajansta kayıtlı ama asıl işe yarayan şey onun Instagram ve Facebook profilleriydi; yani, dünya çapında tanınmasını sağlayan yerler."

"Şimdi iş imkanları artmaya başladı; burada, yani Brezilya'da ünlü bir markanın reklamında yer aldı ve Brezilya'nın en büyük takı tasarımcılarından biri için modellik yaptı."

"Georgia başarılı olurken ve 'hayatını severken', Rubia işin en zor kısmının, insanların kızının sadece mavi gözlü ve sarışın olduğu için model olabildiğini söylemesi olduğunu dile getirdi.

Fakat Rubia kızının bu kadar yol katetmesindeki asıl nedenin "kibar ve yetenekli" bir çocuk olduğunu söyledi ve ekledi: "Arkadaşlarımız ve ailemiz, bizim özel ihtiyaçları olan anneler ve çocukları için örnek olabileceğimiz iki savaşçı olduğumuzu söyler. Benim tavsiyem asla vazgeçmemek, hayalleriniz için savaşmaya devam etmek. Çünkü hiçbir şey imkansız değildir. Sadece iste, inan ve onları gerçeğe dönüştürmek için savaş."

"Hepimiz onun gibi olmalıyız; şikayet etmek yerine hayatlarımız için minnettar olmalıyız. Bugün medyada öne çıkan biri olarak, etrafı kariyeri ve yaptıklarını soran kızlarla çevrili. Medyada olmak ve kariyer sahibi olmak bir anlamda özgüvenine çok yardımcı oldu."

Georgia ayrıca, oyuncu ve şarkıcı olmanın hayalini kuruyor. Annesi onu tiyatro ve müzik kurslarına kayıt ettirmiş bile.

Georgia'ya geleceğinde başarılar diliyoruz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
metin-akalp

Çirkin, şişman olsa hiç ilgilenmeyeceğimiz gerçeği...

2019bitartik

çok güzelsin

canerckr89

ya sen ne güzel ne tatlı bir kızsın.

Görüş Bildir