"Yaşananlar İki Ordunun Savaşı Değil"

42PAYLAŞIM

"Yaşananlar İki Ordunun Savaşı Değil"

"Yaşananlar İki Ordunun Savaşı Değil"

Filistin Devlet Başkanı Abbas, "Gazze, Kudüs ve Batı Şeria'da yaşananlar, iki ordu arasındaki bir savaş değildir" dedi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, devlet televizyonunda yayınlanan konuşmasında, adaletli ve kapsamlı barışın sağlanması için gösterilen tüm diplomatik çabaların başarısız kaldığını vurgulayarak, "Gazze, Kudüs ve Batı Şeria'da yaşananlar, iki ordu arasındaki bir savaş değildir, aksine bu, ordu ile silahsız halk arasındaki bir durumdur. Uluslararası toplumun, İsrail tarafından katledilen Filistin halkını koruma altına alma zamanı gelmiştir" ifadelerini kullandı.

"Uzlaşı hükümetinin ilanından bu yana İsrail hükümeti tansiyonu yükseltmeye devam ediyor" diyen Abbas, Filistin'deki tüm taraflarla sürekli iletişim halinde olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Filistinli taraflara sürekli, İsrail'i şiddete sevkedecek tavırlardan kaçınmaları konusunda yaptığım uyarılar üzerine bana sükunete bağlı kaldıklarını belirtiyorlardı. Filistin hükümeti, halkın, Gazze ve Kudüs'te yaşadığı sıkıntıları hafifletmek için elindeki tüm imkanları kullanacak. İsrail'in yürüttüğü yeni yerleşim birimleri politikalarıyla halkımız, 2013 ve 2014'te tutuklama ve ölümlere maruz kaldı."

İsrail'in pazartesi gününden bu yana düzenlediği operasyonlarda 27 kişi hayatını kaybetti, 204 kişi yaralandı.

Muhabir: Qays Abu Samra, Mahmut Geldi | AA

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir