'Kararı Veren Hakim Hakim Değildir, İktidarın Sopasını Taşıyor'

 > -

Türkiye'nin basın özgürlüğünde sınıfta kalan bir ülke olduğuna değinen Kılıçdaroğlu, bu konuda şunları söyledi: "30 gazeteci hapiste. 7 bin üzeri gazeteci işsiz. Gazetelere el konuluyor. Dün bir gazeteye daha kayyum atandı. Karar veren hakim demokrasiye inanmayan bir hakim, siyasi otoritenin sopasını elinde taşıyan bir yargıçtır. O kararı veren hakim hakim değil, siyasi o adamın bir elemanıdır, açıkça ilan ediyorum. Doğru haber yaptı diye gazeteciler hapse atıldı. Gazeteye para verip satın alıyorsunuz, zorla mı gazete okutuyorlar, zorla mı televizyon seyrettiriyorlar."

İki kişiden biri antidepresan kullanıyor

26 milyon kutu antidepresan satışı yapıldı, her 2 vatandaştan 1'i antidepresan kullanıyor. Sıfır terör diyip yola çıktılar her gün 1 şehit haberi alıyoruz. İktidar teröre yardım ve yataklık yapmıştır! İzlenilen yanlış politikalar yüzünden sadece komşularımızla değil tüm dünyayla aramız bozuldu. Cumhuriyet tarihinden beri ilk defa 5 ülkede büyükelçiliğimiz yok. Eğer bir ülkenin cumhurbaşkanı kalkıp bir ülkenin cumhurbaşkanı hakkında açıklama yapıyor, 10 dakika sonra o ülkenin basın sözcüsü kalkıp o açıklamaları yalanlıyor ve bu benim ağırıma gidiyor.

'Uyuşturucu yaşı 10'a düştü'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünkü Yeşilay törenindeki konuşmasında "Atatürk Orman Çiftliği’nde ellerine bira şişeleri tutuşturulmuş çocuk fotoğrafları görürsünüz.” demişti. Bu sözler Atatürk'ün de olduğu fotoğrafı akıllara getirirken, Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a çok sert "Bira" yanıtı verdi.

"14 yıllık sürede fuhuştaki artış yüzde 790, cinsel taciz yüzde 449, çocukların cinsel istismarı yüzde 434 uyuşturucu bağımlılığı yüzde 678. Uyuşturucu yaşı 10'a düştü" diye konuşan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti; "'Çocuklara bira veriliyor' diyor. Biradan vazgeçtik okul bahçelerinde bonzai satılıyor senin iktidarında. Uyuşturucu bağımlılığı yaşı düşüyor. Araştırma yapalım dedik. İktidar partisinin oylarıyla reddedildi önergemiz. Bonzainin peynir ekmek gibi satıldığı ülkede siz neyden bahsediyorsunuz."

  • CHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kemal KılıçdaroğluRecep Tayyip ErdoğanŞehitTerörUyuşturucu
Görüş Bildir