'Fenty Beauty Reklamında Neden Trans Kadın Yok?' Sorusuna Rihanna'dan Hayat Dersi Gibi Cevap

-

Rihanna'dan alınacak derslerimiz henüz bitmedi, kolay kolay da bitmeyecek. Bir hayranından gelen oldukça mantıklı soruya verdiği, daha da üste çıkan ve mantığıyla insanı silkeleyen cevabı sizler için BuzzFeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/morganmurrell/r...

Rihanna'nın yepyeni makyaj ürünleri serisi Fenty son zamanlarda herkesin dilinde!

Sosyal medya hem Fenty'nin kalitesini konuşuyor hem de Rihanna'nın çeşit çeşit güzellikteki kadınları düşünerek tasarlanmış ürünlerinin başarısını.

"Örneğin bu Asyalı göz kapağında olduğu gibi! BÜTÜN PARAM SENİN OLSUN RIHANNA"

İlk çıkan reklam kampanyası sanki Birleşmiş Milletler kamu spotu gibiydi. Her tonda tenler, farklı dış görünüme sahip kadınlar Fenty ile parladı!

Bunca güzelliğin arasında Rihanna'nın hayranlarından biri Fenty Beauty markasının modelleri arasında neden trans kadınlar olmadığını merak etti ve sosyal medya üzerinde bunu paylaştı.

"Fenty Beauty reklam kampanyası harika, bir daha bir şeyler kaydedecek olduğunuzda bence gruba trans bir kız da davet etmelisiniz."

Bu oldukça haklı bir talep ya da hatırlatma gibi görünüyor öyle değil mi? Peki 29 yaşındaki Barbadoslu güzelin cevabına bir bakalım;

"Çalıştığım dönemde birçok yetenekli trans kadınla çalışma fırsatı buldum ama trans kadın seçmeleri falan yapmıyorum. Tıpkı heteroseksüel, trans olmayan kadın seçmeleri yapmadığım gibi. Bütün kadınlara saygı duyuyorum ve trans olup olmamaları beni ilgilendirmiyor. Bu çok kişisel bir şey, bazı trans kadınlar bu konu hakkında diğerlerine göre daha açık davranmayı seçiyor ve şahsen ben buna saygı duymak zorundayım. Trans bir kadın ya da erkeğin pazarlama malzemesi olarak kullanılmasını doğru bulmuyorum. Birçok şirketin bunu trans ya da Afro kökenli kadınlara yaptığını görüyorum. Reklam kampanyasında bir tane numune diye bulunduruyorlar, aman bakın biz ne kadar da çeşitliyiz. Çok kötü!"

E Rihanna'dan böyle hayat dersi gibi bir cevap gelince, soruyu paylaşan kullanıcı da bundan çok etkilendi.

"Herhalde bana daha fazla ders veremez diye düşünürken..."

"Çok teşekkürler ederim Riri, bu cevabını paylaşmakta sakınca var mı? Kulağa çok eleştiriyor gibi geldiysem özür dilerim."

"Hayır tatlım hiç öyle gelmedin. Sadece kimseyi kasti şekilde bu kampanyanın dışında bıraktığımı düşünmeni istemedim."

Rihanna daha önce de renklerin içerdiği tonlar ve bu tonların bütün kadınlara uygun olmasının ne kadar önemli olduğunu anlatmıştı.

Rihanna senin adını Barbados'ta bir sokağa vermeleri yetmez, bütün bir şehire vermeleri gerek!

Teşekkür ederiz Rihanna! Büyüksün!

Kötü Kız Riri'den hayat dersleri devam edecek gibi görünüyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
naz-yalcinkaya

kadın kadındır trans kadın demek veya olaya öyle bakmak daha igreti bence

yori

her tenden kadindan bahsetmiyormu trans kadin bile olsa bunu niye ozellikle vurglasin ki

Görüş Bildir