'Düşman Devlet Başkanları Bile Lozan'ı Bu Denli Aşağılamayı Düşünmemişlerdir'

 > -

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'birileri Lozan'ı zafer diye yutturmaya çalıştı sözlerini eleştirdi. Kılıçdaroğlu 'düşman ülkelerin devlet başkanları bile, bağımsız bir ülke olmamızı mümkün kılan Lozan'ı bu denli aşağılamayı düşünmemişlerdir' dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "O dönemdeki düşman ülkelerin devlet başkanları bile, bağımsız bir ülke olmamızı mümkün kılan Lozan'ı bu denli aşağılamayı düşünmemişlerdir!" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Osmanlı'nın imzalamak zorunda kaldığı Sevr Antlaşması yerine imzalanan Lozan Antlaşması, Türk Kurtuluş Savaşı'nın taçlandırılmasıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'nın, devletin kuruluşunda büyük katkısı olan bir antlaşmayı zafer olarak görmemesi kabul edilemez!" ifadelei kullandı.

"Lozan Antlaşması ile Türk milleti, bağımsız ve onurlu bir devlet kurma imkanı kazandı. Lozan'ın en büyük zaferi Türkiye Cumhuriyeti'dir" diyen CHP lideri, "Bu asil millet Lozan zaferine giden yolda gözünü kırpmadan canını feda etmeseydi, şimdi senin Cumhurbaşkanı olduğun bir ülke de olmayacaktı O dönemdeki düşman ülkelerin devlet başkanları bile, bağımsız bir ülke olmamızı mümkün kılan Lozan'ı bu denli aşağılamayı düşünmemişlerdir!" sözleriyle Erdoğan'ı eleştirdi.

Erdoğan: Birileri Lozan'ı zafer diye yutturmaya çalıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü konuşmasında "1920'de Sevr'i gösterdiler, 1923'te bizi Lozan'a iknâ ettiler. Birileri de Lozan'ı 'zafer' diye yutturmaya çalıştı. Her şey ortada" demişti.

Erdoğan: ‘Birileri Lozan'ı Zafer Diye Yutturmaya Çalıştı’ - onedio.com
Erdoğan: ‘Birileri Lozan'ı Zafer Diye Yutturmaya Çalıştı’ - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiKemal KılıçdaroğluRecep Tayyip ErdoğanSosyal MedyaTwitter
Görüş Bildir