Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Diziden Örgüt Çıkarmak Türkiye'ye Özgü Bir Durum'

 > -

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bir diziden örgüt çıkarma maharetin ancak Türkiye'ye özgü bir durum olduğunu söyledi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk, Antalya'nın Manavgat ilçesinde Türk Eğitim Sen Şubesi'ni ziyaret öncesi basın mensuplarına ülke gündemiyle ilgili açıklamada bulundu. Akıllı insanların bu tür suçlamalardan bir suç çıkmayacağını iyi bildiğini belirten Koncuk, 14 Aralık'ın opererasyonunun Türkiye'yi dünyada ileri demokrasi, gelişmiş ve evrensel hukuk normlarını benimsemiş nezdinde ayıplı ülke haline getirdiğinin altını çizdi. Koncuk, "Bir televizyon dizisinden bir örgüt çıkarmak Türkiye'ye özgü bir durum olsa gerek. Bir diziden örgüt çıkarma maharetini gösterenleri, nasıl başardınız kutlamak lazım!. 14 Aralık'ta Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyonu'na yapılan operasyon ülkemizi hukuk ve kişi hak ve hürriyetleri bakımından ayıplı ülke konumuna getirdi. Basın mensuplarına yapılan bu uygulamayı kınıyorum. Eğer siz bir diziden terör örgütü çıkarsanız yarın hayali roman yazacak, dizi çekecek ve sinema eseri ortaya koyacak herkesi tutuklamak zorunda kalırsınız. Senaristler düşüncelerini ortaya koymuş bir dizi çekmiş, diziden örgüt çıkarmak, ülkemize özgü bir durum olsa gerek." diye konuştu.

Siyasi iktidarın ülkede insanları paralel, dikey ve yatay söylemleriyle kategorilere ayırarak kutuplaştırdığını belirten Koncuk, bir yılı aşkındır, iktidarın, başta hukuk anlamında çoğunluk bende diyerek çıkardığı yasalarla ülkeyi evrensel hukuk açısından ayıplı ülke konumuna getirdiğini dile getirdi.

İktidarın, 17-25 Aralık'ta ortaya çıkan yolsuzluk ve rüşvet çarkını örtbas etmek için 90 yıldır mücadelesi verilen cumhuriyetin tüm kazanımlarına karşı topyekun mücadele girişimi başlattığını vurgulayan Koncuk, bunların, ortaya saçılan hırsızlık ve yolsuzluğu örtbas etme ile birilerinin istikbali koruma adına feda edilmesinin ülkenin geleceği adına üzüntü verici olduğunu kaydetti. Koncuk, şunları söyledi: "14 Aralık'ta özgür basını susturmaya yönelik uygulamayla ülkemiz dünyaya madara edilmiştir. Bir ülkede insanlar, hukuk karşısında temel haklar konusunda mahrum kalıyorsa, o ülke insanlarının yarınlara umutla ve mutlu bakma konusunda korkusu vardır. "

CİHAN

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir