'Değişim Sende' Diyerek Çalışmalara Başladı: Rus Uyruklu Anastasia, Alanya'dan Bağımsız Aday Oldu

 > -

Alanya'da yaşayan 36 yaşındaki Anastasia Petrova Çetinkaya, belediye başkanlığı için bağımsız adaylığını açıkladı ve seçim çalışmalarına başladı. 

Sloganı 'değişim sende' olan Çetinkaya, 'Benim için bu seçim Alanya, Alanyalılar ve geleceğimizle ilgili. Partinin veya bir görüşün benim için önemi yok' dedi.

'Alanya için çalışacağım. Partinin veya bir görüşün benim için önemi yok'

DHA'nın aktardığına göre, Antalya'nın Alanya ilçesinde bağımsız olarak belediye başkanlığına adaylığını açıklayan Anastasia Petrova Çetinkaya, Alanya için çalıştığını ve bundan sonra da Alanya için çalışacağını söyledi ve adaylık süreci ile ilgili şunları ifade etti:

Beni belediye başkan adayı olarak gördüklerinde şaşırıyorlar. Ben tekrar herkese teşekkür etmek istiyorum. Çünkü Türkiye'nin pek çok yerinden, Kars'tan Marmaris'ten arayanlar, mesaj atanlar oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Alanya için hep çalıştım bundan sonra da çalışacağım. Alanya için bu yola çıktım. Partilerden herhangi bir teklif gelmedi. Benim için bu seçim Alanya, Alanyalılar ve geleceğimizle ilgili. Partinin veya bir görüşün benim için önemi yok

'Her şey önce sevmekle başlar'

İki üniversite bitirdi, beş dili akıcı konuşuyor

1983 yılında Rusya'da doğan Anastasia Petrova Çetinkaya, Rusya ve Norveç'te iki üniversite bitirdi. Oslo Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Çetinkaya, bir dönem gazetecilik de yaptı.

Alanya'nın tanıtımı için çeşitli platformlarda katkı sağlayan Çetinkaya, beş dili akıcı şekilde konuşuyor.

'Çok güzel tepkiler alıyorum'

İnsanlardan çok güzel tepkiler aldığını belirten Çetinkaya, insanların sorunlarını dinlemek ve öğrenmek istediğini belirterek şu açıklamada bulundu:

Çok güzel tepkiler alıyorum. İnsanlar destek veriyor. Hepsine teşekkür ediyorum. Güzel bir Alanya'mız ve Alanya'mızda güzel bir potansiyel var. Bu potansiyeli kullanmak ve tüm insanlığa bunu göstermek istiyorum. Alanya'nın turizmiyle ilgili çok projemiz var.

Esnaftan destek var: 'Neden yabancılar aday olmasın? Başarılı olacağına inanıyorum ve destekliyorum.'

Anastasia Petrova Çetinkaya'ya, ziyaret ettiği esnaflardan destek var. Hediyelik eşya dükkanı işleten Ali Zafer Erdoğan, Çetinkaya'nın adaylığını desteklediğini şu sözlerle ifade etti:

Neden yabancılar aday olmasın? Burada bizim ekmeğimizi paylaşıyorsa, bizimle yaşıyorsa ve milliyetçiyse neden olmasın? Başka söylenecek bir şey yok. Yüzyıllar boyunca Osmanlı çatısı altında birlikte yaşamışız, şimdi niye yaşamayalım? Bizim için hiçbir mahsuru yok. Bizi seviyorsa, bizimle yaşamaktan zevk alıyorsa bizim için onurdur. Başarılı olacağına inanıyorum ve destekliyorum

Sosyal medyada da, Çetinkaya için tebrik dilekleri ve destek mesajları vardı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir